Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos/nimfa papagájok...

Hullámos/nimfa papagájok párban is ugyanúgy megszelídülnek?

Figyelt kérdés

2012. aug. 29. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Természetesen. Tévhit, hogy csak egyedül tartott papagájt lehet szelídíteni és trükkökre tanítani. Ha abból indulsz ki, hogy a szelídség = bizalom, akkor mindent értesz és tudsz, mert erről szól az egész. A bizalom megszerzése pedig nem attól függ, hogy egyedül vagy párban tartod-e a madarad.

Sőt, az is a tévhitek közé tartozik, hogy ez a szelídség intelligenciafüggő, tehát hogy bizonyos papagájokat meg lehet szelídíteni, másokat nehezebb. Én a pintyeimmel éppúgy "elbírok", mint a papagájaimmal :)

2012. aug. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze .Teljesen egyetértek az előttem válaszolóval.Vegyük például hogy egyik papagáj már szelíd.akkor ez a másikra hatással van,elkezdi utánozni és előbb utóbb ő is megszelídül :) nekem 2 hullámosom van de még nagyon félnek tőlem :)
2012. aug. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért lett lepontozva az első válaszadó, pedig leírt mindent, amit csak le lehetett.
2012. aug. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

(az első vok :) ) Korántsem írtam le mindent, csak nagy vonalakban az elveket és lehet azért neheztelnek rám, mert nem hiszik el hogy működik :) Pedig még mennyire hogy működik. A papagájok odafigyelnek egymásra, így a kissé bátortalanabb ellesi a bátrabbtól a "fogásokat". Csomószor úgy szoktatom hozzá a "vadakat" új étkekre, hogy a kézszelíd madaramat etetem kézből. A többiek pedig egyszerűen nem tudnak ellenállni, a kíváncsiság ráveszi őket, hogy megkóstolják.

A szelídítés is pont így működik, egymás erősítik meg a madarak, egymást bátorítják.


Egyébként ez fordítva is igaz, mert amikor kifogom az egyiket (mert mondjuk cseppentenem kell a nyakára, volt már így),akkor az ő ijedtsége a többire is átterjed és érezhetően neheztelnek rám. Egy rövid ideig :)

2012. aug. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én inkább azt mondanám, hogy az a legjobb megoldás, hogy veszel egyet, megszelídíted, aztán akkor lehet neki egy párja, és tőle ellesi, ahogy írták már itt, de ha egyszerre van a kettő és mindkettő vad, akkor akár nagyon nehéz dolgod is lehet, mert lehet, hogy csak egymással fognak foglalkozni.


Félreértések elkerülése végett és senkit nem pontoztam le, de a legelső válasszal nem teljesen értek egyet, mivel a válaszoló későbbiekben kicsit önmagát megcáfolva írta, hogy a már kézszelidtől lesik el a többiek, hogy nem kell félni stb...

2012. aug. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudom, én is ugyanezeket tapasztalom:) De egy ilyen kérdésre ennél objektívebb válasz szerintem nincs. Szóval nem lehet egy általános kérdésre nem általános választ adni, és ilyen szituációban az egyetlen általános és örök érvényű igazság a bizalom és a türelem:)


Jelenleg egy nimfa párral zongorázom végig ezeket a lépcsőfokokat. Egy mostanra teljesen kezes tojóval és egy beszari kis hímmel:) Lassan megy, de már tudja a Vuk zenéjét fütyülni, tud füttyenteni a csajok (a tojója) után, mint a Tom és Jerryben volt szokás, eszik a kezemből, illetve, ha a tojó békésen ücsörög a kezemen, akkor erőt vesz magán (szabályosan látszik rajta a megerőltetés) és rááll ő is a kezemre. Ez az első közös 3 hetünk gyümölcse:)

2012. aug. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, felpontoztam mindenkit :)
2012. szept. 2. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!