Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ti szoktátok az utcára vinni...

Ti szoktátok az utcára vinni a hullámos (vagy egyéb) papagájotokat?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan? Egyáltalán érdemes-e?

Néhányszor láttam a piacon egy bácsit, akinek az ujján ült a papagáj, és ha jól láttam, gyűrű volt a madár lábán, ami egy zsinórhoz csatlakozott, és a zsinór másik végén található karika a bácsi ujján volt. Ezt hogy hívják, és hol lehet ilyet kapni?



2012. szept. 2. 19:33
 1/7 anonim válasza:
75%

nehogy kividd megsökik még ha nagyon is szeret mert ezek kíváncsiak de persze lehet hogy ő más fajta.

az a zsínór nem todom mi lehet de biztos vagyok benne hogy házilag is elkészíthető.

2012. szept. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem elég neked a szobában reptetni? Majd jól elszáll, aztán sírhatsz utána
2012. szept. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

azt elfelejtettem odaírni, hogy a negatív hozzászólásokkal kíméljetek.

az első válaszolónak viszont köszi, megy a zöld kéz :)

2012. szept. 3. 07:46
 4/7 A kérdező kommentje:
második válaszoló, nekem egyébként bőven elég a szobában reptetni, csak abban nem vagyok biztos, hogy neki is... mert nem igazán mondható természetesnek egy szoba a papagáj számára.
2012. szept. 3. 07:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Az a gyűrű az azért volt a lábán, mert a hivatalos tenyésztők csak zárt gyűrűvel rendelkező papagájokat árulhatnak. Ezen van egy kódszám, hogy mikor született, meg hogy ki a tenyésztő, ha jól tudom.


Az, hogy a gyűrűre kötsz valami madzagot, és azt fogod nem a legjobb megoldás, mert könnyen megsérülhet a lába, ha pl repül és megrándul...


Erre léteznek nagyobb papagájoknak (hullámoshoz nem tudom van-e) papagájhám. Pl: [link]


De itt is minél jobb, ha ki korában hozzá lesz szoktatva és érdemes télen is ráadni párszor (amikor nem vihető ki a hideg miatt) hogy következő évben ne féljen tőle. Ha ez megvan, akkor pedig érdemes valami nagyon nyugodt környéket keresni, mert a kinti világ nagyon félelmet gerjesztő lehet a számára, autók, emberek, biciklisek, zene, zaj, repülő, ragadozó madarak stb...


Hullámosnak ha nem is kapható, talán készíthető házilag, a megadott linken látod hogy néz ki, sokkal jobb mint egy madzag a lábon levő gyűrűre...


Viszont nem tudom, hogy megéri-e, lehet hogy több stressz éri majd, mint amennyi öröm.


Talán az is fontos, hogy mennyi idős a papagájod, illetve lehet, hogy jobb kalitkástól az erkélyre tolni, ott nincs probléma, biztonságban érzi magát...

2012. szept. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én szoktam. Persze csak hámmal.

A lábra,gyűrűre kötött zsinór nagyon nem jó megoldás ugyanúgy ahogy a szárnytollak vágása se. Ha kiviszed vagy hámot tegyél rá vagy habár ez hullámosra nem vonatkozik keress egy hatalmas elhagyatott lehetőleg sík területet és vedd fel a kapcsolatot akár a videóban szereplő emberekkel akár mással és tanítsd meg neki ezt: http://www.youtube.com/watch?v=ViJxAfGdbRs



Pár alkalom után nem félnek kint a bicikliktől,autóktól,stb. Az én papagájaim legalábbis amíg oda nem érek velük ahol reptetni szoktam őket csak ülnek és nézegetnek sőt az egyik nimfám gyakran csukott szemekkel,hunyorgatva ül az ujjamon odáig. Én házilag csináltam hámot,pórázt a hullámosomnak gumiból,kenderzsinegből és egy cipőkötő darabból.

http://www.youtube.com/watch?v=YTL45pQ7kg8



Ja és szerintem a hám nem korfüggő mert az én papagájaim több évesek voltak amikor hozzá szoktattam őket.

2012. szept. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)) időközben én is rátaláltam erre a papagájhámra :)
2012. szept. 4. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!