Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Gombás a hullámos papagájom...

Gombás a hullámos papagájom csőre. Van rá valami megoldás?

Figyelt kérdés

Akartam ma venni neki rá valamit, de azt mondták a boltba, hogy csak receptre adják ki.

És nem szeretnék rá sok pénzt kiadni.

Mivel lehetne bekenni?



2012. szept. 3. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Honnan tudod hogy gombás és nem pl. atkás? Orvos látta,mondta? Képet tudsz mutatni róla?
2012. szept. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezzel a diagnóziss-állítással tényleg vigyázz, csak akkor kezeld, ha madarakhoz is értő állatorvos állapította meg. Ha egy "mezei" állatdokihoz viszed, ráadásul azzal a "tippel", hogy gombás a madarad csőre, még képes lesz és felír rá egy Nizoralt, ami aztán be is teszi a kaput a madár májának...


Én a helyedben megnézetném egy szakival. De nem hiszem, hogy gombáról lenne szó. Addigis próbáld meg tehát azt, hogy bekened a madár csőrét sima paraffinolajjal. Ez bármely patikában szabadon kapható, nem is drága. És jó az atkák ellen...

2012. szept. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

amúgy igen, utána néztem picit neten, és nem gomba, hanem atka.

köszi a válaszokat!

akkor megpróbálom a parafinolajat.

2012. szept. 4. 14:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Ivermectin Light-t is vehetsz.

2 csepp hátul a nyakbőrére, 1 csepp elkenve a csőrén. Először 3 naponta majd hetente majd havonta ismételd a kezelést.

2012. szept. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. szept. 5. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!