Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mire van szükségük a zebrapint...

Mire van szükségük a zebrapintyeknek?

Figyelt kérdés

Máma kaptam két tojó és egy hím zebrapintyet.Szeretnék mindent megtudni a tartásáról ennek a fajnak ezért van pár kérdésem.

Kérdéseim:Meglesznek így hárman együtt?

Mekkora férőhely kell nekik?

Miben a legcélszerűbb tartani őket?

Mivel kell őket táplálni?

Melyik zöldséget vagy gyümölcsöt szeretik?

Ehetnek fürtös kölest?

Minden más fontos dolgot leírnátok megköszönném!

Előre is köszi a válaszokat!



2012. szept. 9. 14:37
 1/5 anonim válasza:

Nekem is voltak zebrapintyeim (2), az egyik kicsipkedte a másik nyakáról a tollakat, az meghalt. Később megint vettünk mellé egyet, vele is ugyanígy elbánt:/. Lehet, hogy ez csak az ő problémája volt, nem tudom.

gyümölcsök közül én almahéjat lógattam be nekik a kalitkába, azt szerették. Tápot állatkereskedésben kapsz nekik, ezen kívül érdemes csőrkoptatót venni. nekünk nem volt túl nagy kalitkánk, nem hiszem, hogy szükséges hatalma helyen tartani őket. Egy tipp: ha a kalitka aljára újságpapírt teszel, könnyebb lesz takarítani.

2012. szept. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2012. szept. 9. 15:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Hímeket nem tarthatsz együtt, mert megölik egymást. Ha nagyon alaposan utána akarsz olvasni a dolognak, akkor javaslom, hogy vegyél egy ezzel foglalkozó szakkönyvet vagy (ez az olcsóbb) egy megfelelő szakfórumot keress fel (pl menj el a www.idre.hu -ra és a fórumban az egzótáknál külön topikja van a zebrapintyeknek).
2012. szept. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

-Nem lesznek meg, az egyik tojó párba fog állni a hímmel és a harmadikat folyamatosan terrorizálni fogják. Nem megoldás, hogy a másik is kapjon egy párt, mert ugyanez fog történni, csak két madárra. Az egyik tojónak mennie kell, vagy ha elég nagy helyük van, akkor 3 párat tarthatsz együtt. Ott már a figyelem megoszlik, senkinek nem lesz bántódása.

- A lehetőségetekhez mért legnagyobb kalitkát szerezzétek be nekik.

Nagyon mozgékony madarak, egész nap ugrálnak, csipognak stb. Igénylik az elfoglaltságot. Ezek híján az lesz a sorsuk, mint az elsőnek: egymást szedik szét. Rakhatsz be nekik csomózott szénát, száraz füvet, nagyon jól ellesznek vele.

- Ezt nem értem, hogy hogy miben a legcélszerűbb tartani őket?

- Bolti madáreleség alapnak teljesen jó. Ez exótáknak való legyen, a kanárinak készültben nagyon sok a négermag, azt viszont nem eszik meg. Hetente egyszer lágyeleséget kapjanak. Főtt tojás összenyomva, porrá tört főtt tojáshéjat belekeverve, ez az alap, aztán "turbózhatod" reszelt sárgarépával vagy valami hasonlóval.

- A répát így magában is adhatod (reszelve), kis szelet almát, nyáron tyúkhúrt, fűmagot. Aztán lehet próbálni, körtét, cseresznyét..

- Fürtös kölest természetesen! A csoportban tartott zebrák, amikor megszállják a berakott fürtös csokrot, mókás látvány.


Finom szemű madárhomokot kínálj nekik.

Imádnak fürdeni! Hatalmas pacsálásokat rendeznek. Ez télen rizikós, mert az frissen mártózott nehogy meghűljön. A huzatot amúgy sem bírják, mint ahogy egyik madár sem, így ne ablak mellé tedd őket.

Nyárra kiköltöztethetőek az erkélyre, teraszra. Mikor már olyan 15 körüli a hőmérséklet éjszaka, akkor kint is aludhatnak.

Sokat szemetelnek, erre készülj fel. Naponta lehet körbesöpörni.

2012. szept. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Hasznos volt!
2012. szept. 12. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!