Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Jól tudom, hogy tilos a...

Jól tudom, hogy tilos a galambok etetése? (többi lent! )

Figyelt kérdés

régi típusú gangos házban lakunk. az egyik szomszéd nő (bolond, van is róla orvosi szakvélemény) lakása alatt lapos tetős ház van. ő rendszeresen oda önti ki a felmosó vizet, eteti a galambokat. a felmosó víz azért lényeges, mert a madarak isznak belőle, és rendre hullanak el (nem egy dögöt takarítottunk már föl).

ha jól tudom a galambok etetése hatóságilag tilos, ő mégis oda szoktatta őket. a házban van egy kisbaba is, és én is most várom a babánkat. nem szeretném, ha bármelyik gyerek fertőzést szedne össze az elhullott galambok miatt.

arról nem is beszélek, hogy a közös udvar folyton tele van madárpiszokkal, ami szintén nem egészséges.

a kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben mit tudnék tenni a nő ellen, hogy ne etesse az állatokat? a szép szó nem használ, nem érti meg...



2012. szept. 11. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
9%

Régen sem lett semmi bajuk a gyerekeknek a galamszartól, a tiédnek sem lesz.

Sajnos onnan elszoktatni a galambokat már nem fogod sehogy sem, akár eteti őket akár nem.

2012. szept. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%

A galamboktol nem lesz semmi bajod es a babadnak sem. Nyilvan nem eszitek meg a szart. Akkor mi lenne. Kisse el lett tulozva ez a galambos dolog, a macska pl. Sok mindent terjeszt ert a nyala tele van bacival es igy a szore is.

Az etetest onkormanyzati rendeletek hatarozzak meg hol lehet hol nem. Itt allatvedelmileg gond van, mert a felmosoviz mergezo es ezzel mergezi oket. Probald azt mondani neki hogy ezzel megmergezi a galambokat...ha allitolag szereti oket akkor lehet igy abbahagyja.

2012. szept. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én biztos szólnék több helyen is:


Először az állatvédőknek. Ez azért jó, mert eléggé rámenősek, és biztos nem hagyják annyiban, hogy valaki megdögleszti a galambokat.


Aztán egészségügyiseknek: mert a mosogatóvíz meg a galambtetem lehet fertőző


Végül az önkormányzatnak: mert galambot etetni tilos, és az utcát tetemekkel fertőzni az is tilos.

2012. nov. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

igazából nem a galambszärral van a bajom, hanem a döglött galambokkal... igen régen is voltak galambok és galambszär is, de akkor talán még nem voltak ilyen fertőzőek, mint mostanában.

nincs eltúlozva szerintem, hogy féltem a gyerekem egészségét és nem akarom fölösleges veszélyeknek kitenni. persze nem fogom burokban nevelni és a széltől is óvni, de azért nem örülnék neki, ha olyan helyen játszana, ahol döglött galambok vannak.


kedves 3. válaszoló: köszönöm a válaszod, utána fogok járni a dolgoknak, remélem valamit sikerül elérni.

2012. nov. 9. 14:50
 5/6 anonim ***** válasza:
4%

a varosokban olyan galambok elnek, akiket meg a romaiak hoztak be, nem vadgalambok, hazi galambok. mindig etetem öket, joguk van elni, mint ahogy nektek is.

a felmosoviz az mas tema, azt jelenteni kell

2013. jún. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek. Sajnos sokkal több mindent fog összeszedni a gyerek a buszon, villamoson, metrón, elég ha csak megkapaszkodik, vagy cipővel végigmegy a szőnyegen otthon, ahová aztán leűl játszani..és még folytathatnám, a palackokkal, csomagokkal, pénzzel..stb.stb. Nem az állatoktól kell félni sajnos.
2013. dec. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!