Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Másnál is így van ez most? A...

Másnál is így van ez most? A nimfáim min.3 menetet lenyomnak egy nap.

Figyelt kérdés
Decemberben hoztam a kb.15éves nimfa hímem mellé egy pár hónapos tojót. Szaporítani nem szeretném őket,ezért odu nincs a kalitkába rakva...a gond az volt h a hím papagáj antiszociális volt és az első barátnőjét megölte...ezzel a madárral mostanra érett meg a kapcsolatuk,és jutottak a szexig...sokszor látom h vakargatják egymást,és már a fiú sem bántja a lányt....ők már egy harmonizáló pár?
2009. júl. 31. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, úgy néz ki, hogy ők összeillenek. Amúgy ne aggódj, az enyémek is nagyban nyomják az ipart, de ha nem lenne odú, akkor gond lenne, szerintem rakhatsz fel, ha már a lány is eléri az 1 éves (ivarérett) kort. Nekem 2 havonta vannak fiókák (néhány hónapot kivéve), és mivel kiváló vérvonal (apuka lutino hordozó, és a fiókák mindig a legjobb géneket kapják tollazatot tekintve, pl. a bóbitájuk jóval nagyobb a szülőkénél, ami fogságban tartott nimfáknál már kezd kifogyni, úgyhogy én erre is rámentem hobbitenyésztőként, illetve kiváló a hangutánzó képességük és az egyensúly-érzékük) és kézszelídek, még érdeklődők is vannak rájuk rendszeresen, igaz, mindegyik pici a szívemhez nő, és csak jó gazdihoz adom, de nem baj, hogy hoznak is valami aprópénzt (2500Ft-ért vagy magasabb áron el is viszik a komoly érdeklődők), a gazdikkal meg igyekszem tartani a kapcsolatot. De a te dolgod, én úgy gondolom, egy jó párt érdemes továbbtenyészteni, mert előjöhetnek az utódoknál kifogyófélben lévő rejtett jó tulajdonságok, mint az enyémeknél.
2009. júl. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Annyira jol irtál hogy egészen kedvet kaptam a picikhez....egy nimfás oldalon az volt irva h az odu csak tojásra osztonzi oket,igyha nem akarunk kicsiket akkor ne rakjunk be odut. Félek bele vágni mert nem biztos h tudnák gazdát találni....erre felé nem nagyon becsulik meg ezeket a madarakat :(

A himem tiszta sárga,pici fehéres átmenetekkel,a tojom pedig tiszta szurke,a bobitájában vannak fehéres részek is...linkelek egy képet roluk,ugye náluk nincs olyna h fajtatiszta vagy keverék madár....???(tudom buta kérdés)

2009. aug. 1. 12:06
 3/3 A kérdező kommentje:
2009. aug. 1. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!