Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért ilyen csúnyácska a...

Miért ilyen csúnyácska a papagájom? (kép)

Figyelt kérdés

[link]


Már 8 hónapja meg van, de még olyan kis vékonyka meg a tollai is csúnyácskák(szerintem).


A többi katalin papagáj hogy ilyen szép?

[link]



Mit tegyek , hogy szebb legyen a tollazata ?Vagy talán nem egészséges?



2012. szept. 29. 11:28
 1/10 anonim válasza:
Semmi baja a papaggályodnak teljesen egészséges ez így természetes :))
2012. szept. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi történt a farok tollaival? Elég nagy a helye? Ha kap vitaminokat, gyümölcsöt, ásványi kiegészítőket, akkor az első vedlése után sokkal szebben fog kinézni.
2012. szept. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Így vettünk, ekkora volt a faroktolla, azt hittem ez normális. Próbálok vitaminokat juttatni a szervezetébe, de nem eszi meg a gyümölcsöket és a vitaminrúdból sem eszik. A csőrkoptatót nem használja.
2012. szept. 29. 14:40
 4/10 anonim ***** válasza:

Vitaminrudakat csak ritkán adj neki mézes karikát pedig soha. Több bennük a mesterséges anyag,cukor mint a vitamin.



Próbáltad éheztetni mielőtt gyümölcsöt,zöldséget,főtt tojást adsz neki?


Honnan vetted? Ott hogy volt tartva?

Vedlett már mióta nálad van?

Mennyi idős?


Ez nagy valószínűséggel ásványi anyag,vitamin,stb hiány miatt van. És ez csak az amit látni ki tudja mi van a szervezetében a hiány miatt szegénynek.

Valamilyen módszerrel sürgősen rá kéne szoktatnod legalább néhány alap dologra. A legfontosabb a főtt tojás és a sárgarépa lenne de jó lenne ha almát is enne.


Ha eddig nem tetted sürgősen szerezz be egy jó minőségű,sok mindent tartalmazó vitamint. Én a Korvimint ajánlom.

Kukoricát megeszi akár nyersen akár főve akár a mirelit mexikói mixből? Ez általában minden papagáj kedvence.

Vagy van valamilyen más gyümölcs,zöldség amit imád? Mert úgy lenne az igazi ha a Korviminből nem a benedvesített magokra hanem egy kis darab kedvencére amit biztos megeszik tennél hetente 4-5 alkalommal.


A Korvimin tartalma: A vit., D3 vit., E vit., C vit., B1 vit., B2 vit., B6 vit., B12 vit., Kalcium-D-Pantotenát, Nikotinsav, Folsav, Biotin, K1 vit., L-carnitin, Kolinklorid, Vas, Mangán, Cink, Réz, Kobalt, Jód, Molibdén, Szelén.


Ehhez még az kéne hogy egyen főtt tojást(1-2 hetente), sárgarépát(hetente párszor), almát, főtt babot, diót(az utolsó kettő főleg vedléskor fontos). Így sokkal jobb lenne a helyzet mint most. De ha ezekhez sikerül hozzászoktatnod simán folytathatod a listát a körtétől kezdve a szőlőn át a cékláig mert ha pár dolog megevésére ráveszed miért ne tudnád rávenni még több dologra és akkor a Korvimin adagot is csökkentheted.



Amúgy kezdettől fogva adsz neki mindennap valamit a magokon kívül? Mert még nem hallottam olyan papagájról aki ne evett volna mást a magokon kívül illetve de hallottam már ilyenről itt a GYK-n de azok a madarak szinte biztos hogy azért nem esznek mást mert a gazdájuk elrontotta a szoktatást(mondjuk éveken keresztül nem adott nekik mást aztán hirtelen elkezdte de miután pár hét alatt se ettek mást újra nem kapnak mást) vagy nem kapnak mást csak hetente egyszer-kétszer(így hogyan szoknának hozzá) vagy hasonló mert jó módszerekkel és kitartással minden papagájt rá lehet venni hogy egyen mást is.(igazából általában azért nem eszik meg úgy mondjuk az almát mint a magokat mert új a számukra,nem olyan az állaga mint a magoknak,stb és nem azért mert nem ízlik nekik mert igazából alig éreznek ízeket(szaglásuk meg szinte egyáltalán nincs))



Ja és reggel adj nekik gyümölcsöt,stb mert reggel szívesebben választják,szívesebben elfogadják az ilyeneket és délután,este inkább a magot eszik.


Az én papagájaim pl. már megszokták hogy reggel kapnak 2-3 vagy több gyümölcsöt,stb vagy egyéb direkt nekik készített finomságot napközben nem kapnak semmit mert a traininghez kell hogy éhesek legyenek és így esznek annyit(jutalomfalatok) amennyit kell és este kapnak magot.

2012. szept. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát az utolsó komenttel én nem értek egyet.Én 12 évvel ezelőtt kaptam 2 nimfát és 2 kecske papagájt.Attól a naptól kezdve mindig attam nekik próbálkoztam mindennel, próbáltam éheztetéssel mindennel az égata világon, de csak a hím kecskepapagájom evett és csak az almát meg a répát.Neki úgyanúgy mindennap attam és adomis a répáját meg az almáját de a többiek mégcsak felése néznek.Ők csak a magokat eszik.És pedig az egyik elkezdte enni, mai napig nem értem a többiek mért nem eszik meg.
2012. okt. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem is csúnyácska, nagyon szépek a tollai.
2012. nov. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Már sok éve foglalkozok papagájokkal és a vitamin hiány melet még azis lehetséges,hogy egyedül érzi magár ,mert akkor is ki szokták maguknak tépni a farktollaikat
2013. ápr. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
figyelj egyrészt szerintwm szép papagájod van.:)Másrészt az én katalinom se ette meg elöszőr a gyümölcsöket de aztán adtm neki szőlőt és láss csodát megette szóval elvileg a kedvenc gyümijük az alma répa és ha nemválikbe próbálj neki adni répat :)
2013. máj. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
azt akartam írni hogy a kedvenc gyümölcsük a szőlő és az alma xD
2013. máj. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem még így is nagyon cuki. Én MINDENT megadnék, hogy nekem legyen egy, de sehol sem találok. :(
2013. máj. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!