Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Most találtam egy ragadozó...

Most találtam egy ragadozó madarat kint a szántóföldön. Hazahoztam mert nem tudott repülni, láthatóan baj van a szárnyával. Mit tehetek érte?

Figyelt kérdés

Nem tudom meghatározni, hogy mi lehet a baja, ezért úgy döntöttem megvárom anyámat (holnap reggel jön haza, valamivel jobban ért hozzá, sok állatot megmentett már a saját módszereivel).

Lefényképeztem, meg tudnátok mondani, pontosan milyen madár (én egerészölyvre tippelnék)? Mit adjak neki enni? (egeret mégsem tudok fogni :/)


[link]


2012. okt. 3. 17:51
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

ez egy egerészölyv nem is kérdés, nekünk is volt engedéllyel persze.


kutasd fel a hűtőt a husikat szereti, de csak langyos állapotban add neki és nyersen ne főzd meg.

nálunk a vékonyra csíkozott marha szívet kapott, a tüdőt nem szerette. fontos, hogy sertést nem kaphat! esetleg ideiglenesen baromfit is adhatsz neki apróra vágva, de a legjobb a marha és az egyéb vöröshúsok. a lényeg, hogy SERTÉST NEM EHET! mi sokszor élő napos csibét adtunk neki, nagyon szerette :)


vigyázz mert mivel nincs kézhez szokva biztosan megpróbál majd megcsípni :) mi pelyhes korában találtuk egy fa alatt így kézhez volt szokva és nem csipkelődött, de biztos erősen csíp.


fogj egy nagyobb csipeszt és falatonként add neki az ételt. lehet nem fogja elfogadni, ilyenkor nem kell berezelni, hogy úristen nem eszik...hagyd ott neki (csak dobd be hozzá) és majd megeszi ha egyedül lesz. mi kesztyűben karra ültetve etettük.


ne nézegesd, figyeld, zaklasd túl sűrűn had nyugodjon meg mert még biztosan zaklatott szegény :)


szerintem idővel tud majd repülni, elég fiatalnak tűnik még. a mi ölyvünk anno ügyesen tanult repülni, egyedül volt de mégis tanulgatott és jól kijött minden állatunkkal (kutya, cica). de azért nézessétek meg állatorvossal (olyannal akinek van fogalma ezekről a madarakról) hátha egyéb baja van.

szóval szerintem legyetek türelmesek, és ne zárjátok be a lakásba, inkább garázsba vagy istállóba helyezzétek el, ahol tud tanulgatni. ha úgy érzi, akkor el fog repülni, de mindig vissza fog térni hozzátok.


mivel nálatok lesz jelentsétek be a helyi természetvédelmi központban ugyanis engedélyeztetni kell a tartását és be kell jegyezniük, különben komoly büntetést szabhatnak ki rátok.


ha drágának találjátok az etetését, akkor vigyétek be egy állatkertbe vagy madarászközpontba :) elég drága mulatság a dolog mivel a belső szervek elég drágák...főleg, hogy marháról van szó :)


de ha megtartjátok, akkor készüljetek fel, hogy minden érdekli :) de szó szerint. viszont ha van macskátok vagy kisebb testű kutyátok esetleg baromfitok otthon, akkor vigyázzatok, mert nincs hozzájuk szokva. ha tanácsokat szeretnél, nyugodtan írj a héten már nincs sulim szívesen segítek :) hálás kis háziállatot lehet belőlük nevelni, nagyon okosak és hamar barátkoznak :)

2012. okt. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
74%

Valóban egerészölyv (2012. év madara)

Minél hamarabb vedd fel a kapcsolatot a Magyar Madártani Egyesülettel! Nem javaslom az otthoni tartását, egy ilyen nemes madárnak a mezők felett a helye...

2012. okt. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :D Nem tervezem,hogy megtartom,csak segíteni akartam rajta (anyám szerint egy hangyát is képes vagyok újraéleszteni ^^"). Azt olvastam,hogy hús hiányában a macskáknak készült konzerv eledel is megteszi,azt adtam neki,de egyelőre nem nyúlt hozzá. Gondolom még elég zaklatott...

Csak azt nem tudom hova tenni,hogy nem próbált megcsípni. Nem tudom,hogy örüljek-e neki,vagy inkább aggódjak miatta. ...Furcsa,hogy teljesen nyugodtnak tűnik. Mintha emberhez lenne szokva. Még nem tudtam megnézni,hogy esetleg van-e gyűrű a lábán,de ha már lesz segítségem akkor megnézem.

2012. okt. 3. 20:15
 4/39 anonim ***** válasza:

szerintem azért nem eszi meg a macskakonzervet, mert ő husihoz van szokva :)

amúgy jobban megnézve a képet, ez egy fiatal madár...most tanult volna repülni, csak biztos leesett a földre. látszódnak még a fiókakorból hátra maradt pehelytollai. idei madár az biztos.

és szerintem azért barátságos, mert megvan szeppenve...felfog bátorodni :) ezek a madarak amúgy egyáltalán nem agresszívek ha érzéssel nyúl hozzájuk az ember, szóval nem meglepő a viselkedése :) pl a tvben csak úgy levadásszák őket egy hálóval, aztán lábuknál fogva fejjel lefelé cipelik őket, mint egy csirkét...én is fel lennék háborodva a helyükben :D

2012. okt. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

jól van,akkor megnyugodtam :) attól féltem,hogy esetleg nincs ereje ellenkezni...vagy mittudomén ^^"

a konzervvel meg talán megbarátkozik...nem tudom,anya hogy fogadná,ha bejelenteném neki,hogy "Hát,izé...kéne előszedni a hűtőből húst hogy megetessem a madarat" xD Szegény már attól fél,hogy legközelebb egy bálnával állítok haza ^^"

2012. okt. 3. 22:54
 6/39 A kérdező kommentje:
egyébként nem késő már neki repülni tanulni? úgy értem,furcsa,hogy októberben találtam rá :/
2012. okt. 3. 23:00
 7/39 anonim ***** válasza:
Azért nem agresszív, mert borzalmasan stresszes... Amilyen hamar csak lehet, juttassátok el szakemberhez. Ha baj van a szárnyával, kevés az esélye, hogy magától felgyógyul. Arról nem is beszélve, hogy nem háziállat, és nem véletlenül lett az év madarak...
2012. okt. 4. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Ma már valamennyit evett a konzervből. A halat megeszi? Vagy egyáltalán lehet azt adni neki? A környéken valamivel könnyebben tudok beszerezni nyers halat mint marhahúst :/
2012. okt. 4. 16:05
 9/39 anonim ***** válasza:

ők nem esznek halat :) lehet megenné de neki nem az kell, hanem vöröshús :) bármi jó ami vöröshúsú állatból származik, azért írtam a marhát mert azt még mindig könnyebb veszerezni mint pl őzet, szarvas, vaddisznót, juhot, kecskét vagy egyéb más vöröshúsú állathusit :)

jah igen a disznó is vöröshúsú de már írtam, hogy azt nem ehet...azt mondjuk nem írtam le, hogy a disznóhúsban sokszor férgek vannak és azért nem ehet...főzve ehetné de ő ragadozó madár, akinek nyers husi kell...

próbálj meg kisállatkereskedésben szerezni napos csibét, napos/hetes egeret, patkányt, hörcsögöt, tengerimalacot...szóval kígyó eleséget. azt biztosan nagyra értékelné, mivel élő eleség és eddig azt evett :)

2012. okt. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:

jah igen...zaftos földikukaccal vagy lisztkukaccal is próbálkozhatsz átmenetileg :)

esetleg csirkenyakkal vagy fejjel de azok lehet túl csontosak lesznek.

további lehetőség beüzemelni pár egérfogót és fogni egérkét :D

2012. okt. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!