Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van 2 tyukom es kb masnaponta...

San Diego kérdése:

Van 2 tyukom es kb masnaponta talalok 1 tojast. Mindent kapnak amitol kellene sok tojasnak lennie. Szerintem csak az egyik tojik, de hogyan tudjam meg hogy melyik? Szetvalasztani nem tudom oket!

Figyelt kérdés

2012. okt. 9. 01:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Várj még. Ilyenkor vedlenek és nem nagyon tojnak.
2012. okt. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem tíz tyúkom van.Az elmúlt másfél hónap alatt jó ha 30db tojást tojtak.A környékemen is arról panaszkodtak,a tyúkok nem akarnak tojni.Nem használok semmiféle tápot a természetes anyagokon kívűl.Szerintem jó arány ha másnaponta találsz 1 tojást. Állítólag meg kéne nézni a tyúk nem kotkodácsoló részét ad-e tojást? Ők is társas lények!
2012. okt. 9. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most nálunk sem tojnak, később fognak.
2012. okt. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Télire már nem tojnak annyit, egyébként meg is ehetik a tojást,ha rákaptak az ízére
2012. okt. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hell-ikon ***** válasza:

Jól mondja az első.

De azért hozzátenném azt is, hogy jó lenne tudni mennyi idősek azok a tyúkok meg, hogy mikor kezdtek tojni ezen információk birtokában lehetne kicsit pontosabb választ adni.

Ha még csak most kezdtek tojni, akkor idővel javulni fog az arány a vedlést követően, viszont ha öregebbek akkor idén már nem valószínű, hogy túl sok tojásod lesz max. jövőre.


Én június végén rendeltem naposcsibéket, kb. november végére lesznek ivarérettek, tehát a szerencsém lesz, akkor télen fognak meglepni néhány tojással. Legalábbis az öregek -akinek panaszkodtam a kései rendelésemről - ezzel bíztatnak.

2012. okt. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Majd tojnak..

Jön a hideg, ilyenkor pihennek...

Nekik is van szezonjuk, mikor van több tojás...ez most nem az...Szoktunk nekik zöldet (fú,almahéj,) adni.

Ezzel elfoglalják magukat....

2012. okt. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
igazuk van a többieknek de jót tesz ha féregteleníted őket.
2012. okt. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Blaiseboy ***** válasza:
100%

Érdekes.

Nekem max 1 hónapja kezdett tojni a 10 tyúkom, és ma 7, tegnap 8 tojás, előtte 6 darab volt. Mondjuk most, hogy munkanélkülin vagyok, mindig szedem nekik a zöldet, ill. a darát is megfőzöm, mint a disznóknak. Azt mondják ezek a mostani tyúkok igényelik a tápot is, és anélkül nem tojnak.

És van még 2 kakas is. Tudom sok, de anyós mindenképp élve akarta hagyni karácsonyig.

Szerintem fontos, hogy mindig kedvükre való legyen előttük, ill. változatos legyen az étrend.

2012. okt. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!