Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A madarak éreznek szagokat?

A madarak éreznek szagokat?

Figyelt kérdés
Papagáj

2012. okt. 16. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy tudom nem.

Legalábbis pl a fecske nem, a veréb nem, a rigó nem, és ilyenek nem... Épp ezért van az, hogy nem baj, ha megfogja ember a fiókáikat és mondjuk visszateszi a fészekbe, mert nem érzik meg a szüleik az ember szagát, mint mondjuk az emlősök... Pl őzgidát ha megfogsz, akkor az anyja nem fogja befogadni.

Papagájt nem tudom, de valószínűleg mivel madár, talán ős em szagol...

2012. okt. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
29%

Igen, éreznek szagokat. A szaglás a levegőben oldott anyagok észlelését jelenti. A madaraknak is szükséges a túléléshez.


Azt viszont, hogy az emberhez vagy a többi madárhoz képest milyen erősen éreznek szagokat a papagájok, sajnos nem tudom.

2012. okt. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A madarak (ezen belül a papagájok) szaglószerve meglehetősen fejletlen, így bár éreznek valamilyen szinten szagokat, de az nem számottevő. Ugyanezen okból azt sem érzik meg (az elterjedt tévhittel ellentétben), ha valaki megfogja a fiókákat. A gyenge szaglásért "cserébe" a látásuk és a hallásuk viszont nagyon fejlett.
2012. okt. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!