Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A tyúktetűt hogyan lehet...

Sooszabi kérdése:

A tyúktetűt hogyan lehet kiirtani?

Figyelt kérdés
A tyúkólba nagyon sok van és már kimeszeltem most eger fa ágat raktam be és elég sok megy rá este meg elvetem.Még mindig sok van.Ha valakinek van megoldása az privátban is elküldheti.

2012. júl. 14. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
szórj be hamut
2012. júl. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hamut kell leszórni az ülőrúd alá, abban a tyúkok fürödnek, kimegy belőlük a tetű. Évszázados, Hortobágyi praktika ez.
2012. júl. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem tudom hogy milyen, de én azt hallottam, hogy a vízbe ecetet kell önteni, és egy ilyen spriccelős valamibe kell önteni, és úgy rájuk fújni. 1 liter vízhez kb 1 deci ecet. De ne többet, mert az ecet maró hatású.
2012. júl. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van egy új magyar találmány, az Ekodiár, gyógynövény alapú. Vizükbe kell cseppenteni belőle a megadott mennyiséget. Immunerősítő is. Nem olcsó, de csak egyszer kell megvenni, hosszú időre elég. Már a második napon abbahagyták dísztyúkjaim - hatan vannak - a vakarózást, tolluk szép fényes lett. Naponta kell friss vizet adni nekik a szerrel.

Sajnos, az élősködők nem pusztulnak el, de a szárnyasokra nem tudnak rátapadni. Ez is valami. Amikor bemegyek hozzájuk, az előre odakészített kis spricnivel beszórom kezemet, lábamat, sőt fejemet is az ekodiáros vízzel. Mert a gerlék folyton jönnek és vakaróznak az ágakon, bár igyekszem elzavarni őket.

Másik kérdésre is ezt írtam, az Ekodiárt a neten meg lehet találni.

2012. júl. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hát figyi nekem mamám homokot és hamut is szórt a tyúkjainak majd kiengedte rá az összeset és elmúlt
2012. okt. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!