Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A tyúkjaim széklete miért...

Blaiseboy kérdése:

A tyúkjaim széklete miért fehér, tejszerű?

Figyelt kérdés
Ilyet még nem tapasztaltam. Ma reggel láttam, egyelőre semmi rendelleneset nem tapasztaltam, hogy betegek lennének, vagy bármi... Csak ha valami fertőzés, annak jobb elejét venni.

2012. okt. 18. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért fehér, mert a tyúk (és a galamb) székletének nagy a foszfor-tartalma, állítólag ezért is nem szokták kertekben elteríteni természetes trágyának, mert kiégnek tőle a növények.

Persze hígnak nem kellene lenniük, gondold végig, mit ettek az elmúlt napokban, ill. előfordulhat-e, hogy esetleg megfáztak. Erről egyébként az orvossal sem ártana beszélni, vagy ha van a szomszédodban "mindent-tudó Mari néni", akkor ő tudna valami közelebbit mondani!

2012. okt. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
lehet többet ittak,vagy több zöldet ettek.Mivel a tyúkok nem pisilnek így a széklettel távozik a vizelet is.....nálunk van hogy hígabbat "fosik" az nem baj ha fehér...de ha aggódsz keres meg egy állat dokit...
2012. okt. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos mindent tudó Mari néni nincs a közelben, de annyira nem aggódok a tyúkok miatt.

Tegnap rengeteg zöldet kaptak, annyit, hogy nem tudták megenni! Ami azért ezeknél a pusztítóknál ritka! :D

2012. okt. 18. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!