Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kaptam 2db hullámos papagájt...

Bencu12 kérdése:

Kaptam 2db hullámos papagájt és nem tudom őket magamhoz szoktatni mert annyira félnek! Mivel, hogyan tudnám őket magamhoz szoktatni? Hogy ne féljenek a hirtelen mozdulatoktól ami csak véletlen szokott megtörténni =) és a kezemtől?

Figyelt kérdés
2012. nov. 4. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:
először is várj egy picit hogy megszokják az új helyüket mondjuk 5 nap de többet is várhatsz ha már látod hogy otthonosan mozognak a kalitkában akkor kezd neki a szoktatáshoz.Menj a kalitkához és nyugtatgasd őket. Utána ha már hozzád szokta valamennyire tedd a kezed a kalitkába az egyik papagájhoz és próbálgasd az ujjadra ültetni én ezt úgy értem el hogy amikor az ülő rudon ült hátulról kicsit megtoltam az ujjammal a lábát és rálépet az ujjamra . Utána ha már ez megy akkor csináld meg a másikkal és ha mindkettővel jól megy akkor ezzel a módszerrel engedd ki együtt őket egy szobába amibe ezeket a szabályokat a reptetésnél tarsd be : csukot ablak amin van függöny neki ne repüljenek az ablaknak,ne legyen bent növény nehogy mérgező legyen számukra,próbáld azokat a tárgyakat kitenni vagy letenni a földre amiket letud verni nehogy megijedjen tőle,fed le a tükröt ha van,csukot ajtó nehogy elrepüljenek nagyjából ennyi amit a reptetésről tudni kell.És utána próbálkozhatsz hogy a válladra ülteted őket meg még sokminden
2012. nov. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszike! Megpróbálom megcsinálni ezeket a dolgokat! Még 1 szer is köszike! XD
2012. nov. 4. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!