Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet kicsalni egy...

Hogyan lehet kicsalni egy hullámos papagájt a kalitkából?

Figyelt kérdés

2012. nov. 14. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem csalnám ki a helyedben... Annak ugyanis, hogy nem akar kijönni, oka van. Mégpedig az, hogy a kalitkájában érzi csak magát biztonságban és ezt nem akarja egyelőre feladni.

A legjobb csalogató a kíváncsiság, ez viszont egész biztosan győzni fog. Nyisd ki a kalitkát és hagyd nyitva, előbb-utóbb ki fog jönni. Sokkal jobb, ha magától jön ki, mintha kivennék.

2012. nov. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 LieDie válasza:

Érdemes először a kezedhez szoktatni. Én úgy csináltam, hogy mindennap olyan 10-20 percre betettem a kezem, mindennap egy picivel közelebb. Aztán már hozzá is érhettem, nem zavarta. Ezután vmi maggal nyúltam be (nyitott a tenyér mindig, ez fontos!), és ha már nem érzi veszélynek a kezed, rá fog szállni, a kalitkán belül. És ha már meg van a biztonság érzete a kezedben, ki is fog szállni. Ha nem, akkor kajával csalogasd. De fontos, hogy 1 hónapig legalább a kalitkán belül szoktasd őt.

Amúgy meg kicsit papagáj-függő a dolog. Egyik ismerősömnek ennyi se kellett, rögtön olyan volt, mint a kezesbárány.

De ezt próbáld ki, szerintem. Sok sikert!:)

2012. nov. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az első válasz kicsit hülyeség...Először tanítsd meg hogy rá tudjon ülni a kinyujtott muttóujjadra, aztán vedd ki. Az én papagájaim maguktól visszamennek a kalitkába ha unják a kintlétet.
2012. nov. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

Az, hogy Te másképpen csinálod, még nem ok arra, hogy hülyeségnek nevezz másoknál bevált dolgokat... Szerintem.

Rendszeresen szelídítek és tanítok madarakat (másokét is), és azt egyszerűen nem engedhetném meg magamnak, hogy addig várjak a "kirepüléssel", amíg rá nem ül a kezemre. Egy nagyobb röpdénél ráadásul ez elég macerás is lenne. Továbbá, a madarakat (a legvadabbakat is) naponta röptetem, több órán keresztül - egyszerűen azért, mert erre szükségük van az egészségük és kiegyensúlyozottságuk miatt. És még egy dolog: soha de soha nem szelídítem őket röpdén, kalitkán belül, mindig csak egy semleges helyen, lehetőleg nem is abban a szobában ahol "laknak".

Ez nálam működik, így csak azt írtam le az első megjegyzésben, ami ezekből a tapasztalatokból eddig lejött.

De elfogadom természetesen, hogy ezer más jó és helyes megoldás is van, egyiket sem gondolnám hülyeségnek...

2012. nov. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen köszönöm mindenki válaszát, csak az a furcsa hogy van egy hím és egy nőstény együtt a lány idősebb és már nem szeret röpködni de a hím meg nagyon szeret, viszont a lány nélkül nem mer kijönni vagy nem akar. Ha éhesek akkor kijönnek keresni valamit olyankor szoktam a kezemből etetni. De egyébként nem szoktak kijönni.
2012. nov. 17. 18:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Rendben 1. most már jobban értelek. Nem akartalak megbántani, csak a módszered kissé idegen volt nekem. Mondjuk a mi papagájaink kb 5 nap után már nagyon szelidek voltak és ki tudtuk szedni őket ugy hogy a kezünkön ültek, plusz maguktól visszamentek ha unták magukat. Egyébként a kalitkánk elég nagy és mi már eljétől elkezdtük kézhez szoktatni őket. Bocsi mégegyszer, nem akartalak megbántani.
2012. nov. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!