Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy fiatal zebrapinty...

Van egy fiatal zebrapinty párom, és alig raktak fészket, viszont már négy tojásuk van. Nem lesz bajuk a fiókáknak?

Figyelt kérdés

Amikor észrevettem,hogy költéshez készülődnek,csináltam nekik egy odút margarinos dobozból,de nem tetszett nekik (bele se mentek). Szóval jött a 'B' terv, kaptak egy fél kókuszhéjat.Imádták. Raktam be nekik száraz lucernát,mint építőanyagot,de az túl keménynek bizonyult. Kaptak száraz füvet,azzal bénáztak...mindenhol volt belőle,csak a kókuszban nem...

Aztán pár nap múlva már tojással találkoztam a kókuszban,úgy,hogy nem is volt kibélelve semmivel. Amióta a tojó elkezdett tojást rakni,azóta építési kényszerük van. Összeszedték a maradék fűszálat a kalitkaaljáról és bepakolták a kókuszba (érdekes módon,most sikerült nekik)... Viszont azt halottam,hogy ha már megvannak a tojások akkor nem szabad fészekanyagot betenni nekik,mert betemetik a tojásokat. Nem fognak így megfázni a fiókák,ha kikelnek?

Anyám szerint vattát kellene tenni a tojások alá,mert neki régen az volt a pintyei alatt... Szerintetek?


(bocsi a kisregényért,próbáltam minél részletesebb lenni...)


2012. nov. 19. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne csinálj semmit, a pintyeknek megvan az ösztönük, és aszerint viselkednek.

Ha raktak tojásokat, akkor semmi esete se nyúlj a fészekhez, mert akkor abbahagyják a költést.

Az, hogy TE ne rakj bele semmiféle fészekanyagot, ha ott vannak a tojások, RÁD vonatkozik, a pintyekre nem. NEm véletlen, hogy MOST sikerül nekik behordani a füvet, elötte meg nem.

A vatta meg nem jó ötlet, mert abba tényleg belefulladhatnak a tojások.

2012. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

pont ezt mondom,hogy olvastam,hogy ha megvannak a tojások,nem szabad beraknom nekik több fészekanyagot...de ha én nem rakok be,akkor ők sem tudnak mit bevinni :)

a lényeg,hogy nem tudom,elég lesz e a fiókáknak,ha csak a kókuszhéj funkcionál fészekként és alig van benne fészekanyag...

2012. nov. 19. 11:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem mindig ezt csinálták folymatosan voltak tojások a picik ki is kelltek de soha nem maradtak életben... :(

Aztán elpusztult a lány pintyem vettünk egy másikat újra jöttek a tojások azok is ki kelletek egyett szépen fel is neveltek :)

2012. nov. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem szabad, hogy betegyél nekik fészekanyagot, még a költés megkezdése előtt sem. Majd kibélelik, megépítik a fészket ők maguk.


Tenyésztéssel kapcsolatban szerintem egy szakfórumra látogass el, rengeteg jó ötletet és segítséget kaphatsz (már akkor is ha csak átolvasod amit előtted már megkérdeztek/megválaszoltak mások).

2012. nov. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi,körbenézek a szakfórumok ügyében.

de ha esetleg nem raknék be fészekanyagot,egyáltalán miből építenék fel a fészküket? o.O ezt most nem értem ^^" gondolom ha csak a saját tollukból próbálnának fészket építeni az bőven kevés lenne...

2012. nov. 19. 14:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy látom ugyanazt írjátok de mégse értitek meg egymást.


Szóval úgy érti(legalábbis szerintem) hogy ne tegyél be hogy a fészekbe te ne tegyél semmit. Csak a kalitka aljába és majd ők berakják a fészekbe. Tehát a fészekbe ne tegyél mert ők építik meg a fészküket.

Míg te pont azt írod kérdező hogy a kalitkába tettél fészekanyagot és nem a fészekbe.

2012. dec. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

igen,pont ezt mondtam ^^

azóta már 5 db tojásuk volt,de egyik sem kelt ki...elkezdték kidobálni őket,3 maradt benn,viszont ma már volt egy friss tojásuk is,és párosodni is sűrűn láttam őket.

nem gond,ha a régi tojások még a fészekben maradtak? azt hallottam nem szabad hozzájuk nyúlnom :/

2012. dec. 5. 14:27
 8/8 Beaa válasza:
Sziasztok van egy pár zebrapintyem és ma rakták le az első tojasukat ami nemtartot neki 2 óra hószáig mert össze törték mitt tegyek hgy a tobitt ha rak netorje össze??? Van neki kiss kosarkaja feszket is epitet elegendő vizet kap elelmet adtam neki főt tojast is ma a hajaval lereszelve
2020. ápr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!