Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madarat vegyek?

Milyen madarat vegyek?

Figyelt kérdés
Esetleg papagájt???olyat szeretnék amit lehet babusgatni:)))
2012. nov. 19. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy sast!

:D

2012. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:D
2012. nov. 19. 18:17
 3/9 anonim ***** válasza:
varjúú
2012. nov. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Volt olyan, hogy boltban kézhez szoktatott hullámos papagájt kért valaki, aztán az eladó nagyjából 2 hét alatt kézhez szoktatta, és egyik nap így bementem és ott ültek a vállán, és még én is meg tudtam simizni őket. Arik voltak.

[link]



Nekem az amandinák is tetszenek, de ezekről nem tudok semmit, csak azt hogy majdnem olyanok, mit a pinty, csak színesebbek:

[link]

2012. nov. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem nimfáim vannak.Az egyik nagyon barátságos.Rászáll a fejemre,kezemre,meg lehet simizni.
2012. nov. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szajkó!!!
2012. nov. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, de hülyeségből már elegem van!!! leőször még vicces volt de mostmár nem!!!!Akik rendes választ adtak azoknak meg köszönöm:)))
2012. nov. 20. 16:05
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen hülyeségből? Azt hiszed, viccből írtam a szajkót? Magyar madár, nem áll védelem alatt, bárki kiszedheti a fészekből és tarthatja. Nekem is volt, meg másnak is, akit ismerek. Okosabb, mint a papagáj és ugyanolyan jó hangutánzó képessége van. Régi emberek szajkókat, csókákat tartottak és megtanították beszélni.


Szerintem sokkal kevésbé "műmadár", mint a papagáj. Az egyszerűen nem erre az éghajlatra termett, nem illik ide. Szerintem fantasztikus, hogy van él az erdőben egy (amúgy borzasztó óvatos) madár, amit bárhol megfigyelhetsz, de közel nem mehetsz hozzá, otthon meg a válladra repül és kézbe veheted:D Meg követ felülről, ha biciklizel.


Mellesleg, ha ügyes vagy, nem is kell érte fizetned. Elvileg "kártevő", mert rabolja a kisebb madarak fészkeit (ez igaz egyébként, csak kissé el van túlozva ennek mértéke), ezért aztán senkinek semmi baja nem lesz belőle, ha egy fiókát kiveszel a fészekből. Még egyszer írom: nem ütközik törvénybe, sokan csinálják.


Csak ajánlani tudom!

2012. nov. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szajkó, vagy akár szürkevarjú. Valóban nem védettek.


[link]

2012. nov. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!