Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen fajta papgáj való nekem?

Milyen fajta papgáj való nekem?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy papagájt.Legyen barátságos és tanulékony.De viszont ne legyen túl drága.
2012. nov. 24. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Nimfa,vagy hullámos papagáj. A legnépszerűbb és legolcsóbb papagájfajták és a tartásuk sem ördöngösség :) Ha kérdésed van a tartásukkal kapcsolatban,nyugodtan kérdezhetsz,mert van itthon mindkét fajtából ^^ Amiben tudok segítek :)
2012. nov. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A hullámos papagáj meg tud tanulni néhány dolgot?
2012. nov. 24. 10:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Miket? Kávét főzni nem fog megtanulni, de ha sokat foglalkozol vele akkor egy két szóra, és cselekvésre is megtanítható.


Ilyenre mint youtubokon látsz, hogy a jákó 123123 állat hangját utánozza, ennyit a hullámos nem fog tudni.

2012. nov. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Nálam egy hím hullámos van,és inkább hangokat utánoz,de azokat tökéletesen. Ajtónyikorgást,kutyaugatást,macskanyávogást,telefont stb. :)

Szavakat nem tud,de szerintem ha többet foglalkoznék vele (és egyedül tartanám,nem 3 nimfa mellett) akkor meg tudná őket tanulni :)

2012. nov. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem kávéfőzésre gondoltam!!A hullámos papagáj barátságos?
2012. nov. 24. 11:53
 6/8 anonim ***** válasza:
igen
2012. nov. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a hullámosat ajánlom, mert kevésbé zajos, mint pl egy nimfa. Nekem is van egy hímem, az első pár napban szomorú volt, most viszont játszik, csiripel, nagyon jól elvan. Foglalkozni viszont kell vele minden nap több órát, Kézhez szokás után ki is lehet engedni a szobában reptetni. Ajánlom, hogy ha komolyan gondolod, vegyél egy papagájokról vagy az általad kiválasztott fajról egy könyvet és olvass róluk nagyon sokat. Meg ajánlom még az idre.hu oldalt is segítségért. Meg ha vásárolsz, mindenképpen tenyésztőtől vegyél, mert ott nem hazudják a madár korát.
2012. nov. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy Puck nevű hullámos tartja a rekordot 1728 szóval Amerikában. Tehát nagyon is tudnak beszélni(persze nem mind tanul meg több száz szót).
2012. dec. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!