Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szükséges valamilyen jogi...

Szükséges valamilyen jogi háttér ahhoz, hogy parlagi galambokat lőjek le egy társasház tetejéről?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm kért meg, hogy a falusi (!) társasházuk tetején tanyázó galambokat irtsam ki. A slakótársai is helyeslik a dolgot, egyet kivéve, és nem tudom, hogy lehet-e büntetőjogi következménye a lövöldözésnek. Közel lakik hozzám, a galambok engem is zavarnak, mivel én postagalambász vagyok, és a rendszeresen oltott, vitaminozott, szóval viszonylag drága galambjaim elpusztulnak, ha egy ilyen után isznak az itatóból.

Csak a kérdésre válaszoljatok, más megoldás nem érdekel, azokkal tisztában vagyok.



2012. nov. 25. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Az a baj,hogy lakott területen nem szabad lődözni... Esetleg titokba, de így is kockázatos! Én is postagalambász vagyok, 5 éve tenyésztek posta galambokat! Nem lehet a tetőre feldobni egy macskát? Úgy hogy ne tudjon lejönni?
2012. nov. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Te csak ne lodozzel semmilyen madarat öreg! Mert a vegen meg egy allatvedo csoport feljelent, és kinyomoztatja ki is vagy te valojaban!!!!!!!aztan nezhetsz!!!!!!!!
2012. nov. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Tilos lakott terülten lődözni. És undorítónak is tartom, hogy szegény madarakat bántjátok. Ennyi erővel a te galambjaidat is ki lehetne lőni, na az tetszene?
2012. nov. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Törvénysértést követsz el, ha megteszed csak úgy magad, önkormányzati jogi engedély nélkül.

Vannak városok, ahol írtak már ki pályázatokat hasonló ügyekben, és volt, ahol elrendelte az önkormányzat a galambok kilövését.

DE engedély nélkül törvénytelen.

Javaslom az alábbi cikket elolvasásra, továbbá remélem, hogy a te galambjaid nem fognak zavarni senkit, és senkinek sem jut eszébe kilőni őket...

"Szakértők szerint hiába irtanak ki egy területről bármennyi galambot, ha az életfeltételek továbbra is adottak, akkor a térségben hamarosan újra megtelepednek a madarak. Ha viszont az okokat megszüntetik, akkor a szárnyasokat is könnyebb elüldözni."

[link]

2012. nov. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
akkor is a galambot védjétek ha telesz**ja a lakást és mindenféle betegséget elkaptok.
2012. nov. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

Előttem már leírták, hogy nem lehet. Én csak anynit fűznék hozzá:


Ne foglalkozz az ide író városi panel lakókkal, akik látnak egy madarat, és "jaaaajjj de szíííppp". De abba bele se gondolnak, mekkora problémát okozhatnak, egy galambász állományában.


Én sem szeretem mikor a galambjaim körül repkednek. Bár itt alapból nincs valami sok a környéken

2012. nov. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%
Galambtól ember nem kapott el betegséget! /még/
2012. nov. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
nem is emberekről volt szó, hogy betegséget kap el..
2012. nov. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a kérdésre vonatkozó válaszokat.

Az én galambjaimat nem lövik le, mert a szomszédokkal tisztázva van, hogy ezek postagalambok, egészségesek, esküvőkre járnak, stb. Ja, és a legfontosabb: Mivel állandó költőhelyük és etetőhelyük van, emellett a mi házunk a környéken a legmagasabb (és a galambok ezt kedvelik), így nem mennek máshová, nincs ok, hogy lelőjék, emellett jól látható a lábukon a gyűrű, tehát valakinek a tulajdonát képezik.


Nem hinném, hogy a GreenPeace egy szabolcsi falu mellékutcáján masírozna egy átlagos hétfő délután.


Köszönöm a linket, megnézem.

2012. nov. 25. 23:36
 10/12 A kérdező kommentje:

Nos, elolvastam amit linkeltél. Ezek a galambok betelepültek ide az elmúlt 2-3 hét leforgása alatt. Ezt biztosan állítom, mert a falu csak pár utcából áll, minden udvart, tetőt ismerek, és nem volt itt eddig, csak 8-10 db, most meg kb. 60 felnőtt példány verődött össze egyetlen költőfészek körül (amit ugye csak 1 pár használ). Mivel értek a galambokhoz, elsőre leesett (a hozzám estére beült galamb megfogásakor), hogy ezek elvadult galambok, takarmányt egyáltalán nem látnak, és még a városi galamboknál is soványabbak, úgy 10-18 dkg-osak. Amikor megfogtam egyet, körbeért a hátán a hüvelyk-, és a mutatóujjam... Tehát alultápláltak, nincs biztos élelemforrásuk, hozzám járnak kajáért, de itt nem kapnak. Elmenni nem fognak, emrt fűmagot még csak-csak találnak, de előbb-utóbb fagyottan potyognak le a tetőről. Ha jól éreznék magukat, akkor nappal nálam kajálnának, majd visszamennének a társaikhoz. Ennek ellenére nálam is marad némelyik, akárcsak a lakásfoglaló hajléktalanok, mivel nálam joöbban érzik magukat. De ez így nem buli, fölöslegesen költöm a pénzt a galambjaim egészségére, amíg ezek el nem pusztulnak.

Valaki tud hivatalos jogorvoslatot linkelni? Panelszörnyek és aktivisták ismétlem, kíméljenek!

2012. nov. 25. 23:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!