Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szabad ilyenkor kisállat...

MBS kérdése:

Szabad ilyenkor kisállat kereskedésben vásárolni papagájt? Nimfa vagy hullámos? Főleg hullámos. Mármint kellően betanítható, kezes, szelíd lesz ez is? Mert nem nagyon találok tenyésztőt erre. Gondolom minél fiatalabbat érdemes. Mire kell figyelnem?

Figyelt kérdés

2012. dec. 9. 00:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Állatkereskedésben semmiképpen ne vegyél madarat! Az eladó bármilyen kort mondhat neked, lehet az a madár 3 éves, közbe az eladó meg fél éveset mond.

Valóban minél fiatalabb madarat érdemes, de mindenképpen keress egy tenyésztőt. Merrefele laksz?

Én a hullámosat javaslom, bár attól függ mennyire bírod a zajt. A nimfa hangosabb, de mindkét madár megfelelő! :)

Bármi kérdésed van, írj privátot is akár! :)

2012. dec. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hello! Göd környékén arra tudsz valamit?
2012. dec. 9. 12:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi Pesten vettuk a hullamost. Mar nem emlexem az elado mit mondott eletkort illetoen, de 13 evig elt a madar.

A betanithatosag nem attol fugg honnan szarmazik az allat, hanem a gazdaja mennyit foglalkozik vele.

En rengeteget foglalkoztam a madarral es remekul osszebaratkoztunk. Olyan szelid es ovatos lett velem, hogy meg az arcomhoz is kozel engedtem es hagytam, hogy jatszon a szempillaimmal, persze irto finomam csinalta :)


De igaz amit az elso irt, nehez megmondani az eletkorukat, szoval az elado hazudhat is :(

2012. dec. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk is kisállatkereskedésből van a papagájunk, és olyan szelíd meg egészséges hogy csak na. Mondjuk NAGY kalitkában volt tartva vagy másik 10 hullámossal. Korát úgy tudod megállapítani hogy a kicsik általában kis gömböcek szoktak lenni, csőrük vége fekete, viaszhártyájuk lilás, rózsaszínes. Az ivaréretteknek pedig van fehér rész a szemükben, míg az egy évnél kisebbeknek fekete, nagy szemük van. Bár kisállatkereskedésben nem szoktak 1 évnél idősebbet adni, 2-6 hónaposokat szoktak. Mindkettő kezes , a nimfával kicsit türelmesebbnek kel lenni, a hullámosnál gyorsabb idő a szelídítés. Meg a nimfa akkorát csíp, hogy kiugrik a szemed.. A hullámosét meg meg se érzed. Télen nem érdemes, én inkább szeptemberi, nyári, vagy tavaszi (inkább április végére) mondanám a vásárlást.
2015. jún. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!