Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Verebeket kínzás kalitkában...

Verebeket kínzás kalitkában tartani háziállatként?

Figyelt kérdés
Van egy üres kalitkam és a veréb hasonló a pintyhez.

2012. dec. 15. 08:16
 1/6 anonim válasza:
19%
ilyet még nem hallottam hogy valaki verebet akar tartani
2012. dec. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
igen, kínzás!
2012. dec. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég nagy helyük van, megfelelöen tudod öket etetni és nem felnött verebeket fogsz be, hanem fióka koruktól tartod öket, akkor nem. De a verebek csapatos madarak, ezért legalább 4-5-öt kell tartani, hogy jól érezzék magukat, és természetesen ehhez nem elég egy pici kalitka.
2012. dec. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Utcáról befogott verebet csak a h.lye visz be a házba tartósan, ugyanis rengeteg betegséget terjeszt.

Nekem egy ideig volt egy az udvaron, kalitkában, mert megsérült és pár napig etettem és ápoltam, amíg regenerálódott. Még kicsi voltam, ezért felmerült bennem, hogy esetleg megtartom (ott az udvaron), de nagyon szabadulni szeretett volna már, és nem volt szívem a kalitkában tartani. Igen, kínzás nekik, hiszen megszokták a szabadságot. Úgy képzeld el, mintha te holnaptól nem nyúlhatnál a számítógéphez, nem ehetnéd a kedvenc ételeidet, nem beszélhetnél a szeretteiddel, és mindentől el lennél tiltva, amit szeretsz csinálni. Nyilván te sem élveznéd. Esetleg kellően kezelve őket, kiskoruktól, és többet lehetne tartani, nagy kalitkában (ketrecben), de az már olyan beruházás lenne, hogy akkor érdemesebb valami más madarat venni, amit lehet fogságban tartani (és esetleg mutatósabb is). De miért szeretnél verebeket, van valami különösebb oka, hogy neked pont verébre van szükséged? Mert ha csak kedveled őket, akkor a városban ha leülsz valami eleséggel egy padra (valami park közelében), akkor odamennek a verebek és etetheted őket. Legalábbis nálunk mindig rengeteg van, és pár perc után egyre közelebb mennek ha ételt dobálsz nekik.

Amúgy a farkas is hasonló a kutyához, mégsem mész ki velük labdázni, és nem viszed be a lakásba sem.

2012. dec. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Persze, engedjük szabadon madarainkat, had dögöljenek meg szabadon. Ennél jobb ötlet nem is létezik. Sokaknál a kalitkában tartott madár ha elszökik meg is hal, ha nem talál új gazdit nagyon gyorsan.


Megfelelően tartva nem kínzás. Ausztráliában papagájok helyett pl. verebeket tartanak a madár kedvelők. Ott az számít "egzotikus" madárnak.

2012. dec. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
16%
A kalitka arra való hogy estére bezárd. A verebeket nem fogja kiengedni.
2012. dec. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!