Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem tud megtojni a...

Miért nem tud megtojni a zebrapintyem?

Figyelt kérdés
A hím a kezdetek óta megvan, de már a második tojó pusztult el mellette. Egyik tojó sem bírt megtojni. Most pedig nem tudom, hogy vegyek-e egy újabb tojót?

2012. dec. 28. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy "nem tud megtojni"? Tojáselakadás? Kapnak elég kalciumot (pl. szépia)? Van előttük elegendő grit?
2012. dec. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A tojó általában beteges, volt és úgy látszott, mintha tojni nem bírni. A hímnek soha semmi baja nem volt. Mindenük van.
2012. dec. 28. 14:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét tojó esetében ugyanaz volt a jelenség? Megvizsgáltad az elhullt madarakat? (Volt-e bennük tojás, stb)?


Ha mindent kaptak, minden volt előttük, akkor a két tojóval lehetett a probléma. Tenyésztőtől vetted vagy kiskereskedésben?

2012. dec. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Mindenképpen vegyél mellé egy társat(ha nem akarod tenyészteni, akkor lehet hím is), mivel a pintyek csoportban élő madarak, a magányt nem sokáig bírják.


Ha tojót veszel mindenképp várj 1 évet amíg nem kapnak fészket. Ha túl korán vannak tenyésztésbe fogva(ivar érettség nem egyenlő a tenyészérettséggel) sajnos el is pusztulhatnak.

2012. dec. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kereskedésben vettem őket. Megvizsgáltuk őket és volt bennük tojás. :( Nem tudom mikor tudok neki venni, mert ma néztem és nem volt eladó. Addig csak meglesz a papagájokkal, persze külön ketrecben.
2012. dec. 28. 22:29
 6/8 bozsi73 válasza:
Azt hogy vegyél-e mellé tojót csak te tudod eldönteni.Lehet hogy nagy volt a tojás és azért nem tudta megtojni.Nekem most karácsony előtt pusztult el hullámos papagáj nőstényem ugyanebben.Annyira hiányolta a him hogy vettem mellé egy nőstényt.Megnyugtatott az eladó hogy szép nagy lesz a nőstény nem lesz ilyen probléma vele.Most 4-hón.Voltak régen zebrapintyeim is minden gond nélkül tojtak.Fel is nevelték a fiókákat.Ha szeretnél utódokat akkor szerintem vegyél tojót másik állatkereskedésből.
2012. dec. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 bozsi73 válasza:
Ja!Elfelejtettem irni,olvastam hogyha ilyen előfodul egy madárnál hogyan tudunk sgiteni rajta.A kloákájába cseppentünk egy kis étolajat gyengéden maszirozzuk a hasát lehet is érezni a tojást,majd meleg vizes kendővel letakarjuk.
2012. dec. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, amint tudok veszek egy tojót. Remélem azzal már nem lesz gond! :)
2013. jan. 1. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!