Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van 50 csirkém 7 hónaposak...

Van 50 csirkém 7 hónaposak decemberben egyik nap találtam 1 tojást azóta minden nap van 1 az a kérdésem hogy mi lehet az oka hogy csak egy van naponta? Lesz több is vagy ne számoljak vele?

Figyelt kérdés

2013. jan. 1. 15:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha mind jérce, akkor számolhatsz később több tojással, általában tyúkonként naponta/kétnaponta 1 db. Még fiatalok, gondolom csak 1-2 kezdett el tojni.
2013. jan. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Függ attól hogy milyen fajta csirkék..Egyébként ha majd melegebb lesz akkor valószínű többet fognak tojni. Adj nekik valami zöldet, valahonnan, mert ha kis helyen vannak, akkor tojásevés lesz vagy csipkedik egymás tollait.(Pl.: porcsin, tyúkhúr, pitypang levél.) Az már más kérdés hogy honnan szerzel zöldet.
2013. jan. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
7 hónaposan már tojniuk kellene. Nem a kaja és a hideg szokott lenni télen a gond, hanem a megvilágítás hiánya: télen túl kevés a fény, márpedig ez a tyúkfélék ivari működésében rendkívül fontos. Próbálj meg belógatni az óljukba 2 égőt (ennyihez nem biztos, hogy elég 1) és kezdj el nekik világítani. Napi 0,5-1 órával kezdj és emeld pár hét alatt úgy, hogy a napi kb. 15-16 óra meglegyen.
2013. jan. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 hell-ikon ***** válasza:

Lesz több is, nyugalom.:)


Nálam December 22-én kezdtek el tojni, 6 (most már) tyúkom van, a szitu ugyanez (napi 1 tojás). A minap már kettőt, tegnap pedig már 3 tojást találtam, szóval szép lassan beindul a banda. Nekik is kell egy kis, mint ahogy az embereknél is (mert ugye a nőknél is változó mikor kezdenek pl. menstruálni).


Szerintem most már kár a világítással vesződni, dec. 21-22-e óta folyamatosan hosszabbodnak a nappalok, szóval így is úgy is tudják a csipik mi a helyzet. Majd a következő télen lesz inkább értelme szerintem.


Nálam sincs semmi faxni, nem világítok rájuk mert feleslegesnek érzem. Igyekszem változatos étrendet biztosítani a számukra, ami főként kukoricából és búzából áll, illetve kapnak árpát és némi madárborsót és persze konyhai hulladékot.

2013. jan. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 hell-ikon ***** válasza:

"Nekik is kell egy kis..."


+idő.

2013. jan. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szia nekem 10-én kezdett el tojni az az 1 vagy 2 és a h helyzet azóta is változatlan lehet hogy van benne bába kakas? azt hogyan lehet megállapítani?
2013. jan. 2. 14:52
 7/13 hell-ikon ***** válasza:

Üdv,


bocs a kései válaszért...


bába kakas, szerintem otthoni körülmények között nem nagyon van rá mód ezt kideríteni. Nem tudom hány kakassal "operálsz", de nem hinném első körben, hogy ez lenne a probléma.


Jó lenne tudni mivel etetsz, mert az is sokat számít. A tojáshoz sok fehérjére van szüksége a tyúkoknak, nálam ezt biztosítja az árpa és a madárborsó (nem etetek velük tojótápot). Ha nincs meg számukra a kellő mennyiségű fehérje, akkor nehézkesebben indulnak be.

Illetve még ami befolyásolhatja a tojástermelést a búza túlzottan egyoldalú etetése, ebben az esetben egy már beindult állományban is képes vissza esni a tojások mennyisége plusz még a méretük is csökken.


Befolyásolhatja még a stressz is a tojástermelést.


A bába kakas abban az esetben lenne csak tényező, ha túl kevés kakas jut a tyúkokra. Nem tudom milyen nálad az arány, hány tojóra jut 1 kakas.

2013. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szia. Körülbelül 50 55 jószág van ebből 2 kukorékol. A táp menyisége a következő 100kg kukorica 50kg búza 10kg napraforgó 10kg tojótáp . valamit rosszul csinálok?

vagy más javaslat? esetleg kellene még egy jó kakas?

Minden tanácsot szívesen fogadok mert ez ez első évem és nem túl sok a tapasztalatom.

2013. jan. 7. 08:45
 9/13 hell-ikon ***** válasza:

Tyűha...


...nos úgy tűnik (feltéve, hogy egyidős az állományod) több gondod is van...


Egyik, hogy kevés a kakas.

1 kakasra átlag 10 tyúkot lehet számolni. Tehát nálad cirka kellene még 2-3, ha láthatóan nincs több az állományban.


A másik -bár ez inkább csak érzés, mint tény, hogy- kevés a fehérje is, amihez hozzájuthatnak a tojók.


Nálam 100 kg takarmány így áll össze:

50 kg kukorica

25 kg búza (eddig egyezik kettőnk aránya)

20 kg árpa

5 kg madárborsó.


Nálad a 10 kg napraforgó és tojótáp nekem kevésnek tűnik, bár a tojótáptól is függ milyen fajta.

(Általánosságban mondható, minél drágább fajta, annál több fehérjét tartalmaz illetve vica-versa).

2013. jan. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az az igazság h napos csibeként vettem őket nem nagyon válogattam őket.azt nem tudom hogy ha veszek mellé 2-3 kakast akkor nem bántják-e egymást?
2013. jan. 7. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!