Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van 50 csirkém 7 hónaposak...

Van 50 csirkém 7 hónaposak decemberben egyik nap találtam 1 tojást azóta minden nap van 1 az a kérdésem hogy mi lehet az oka hogy csak egy van naponta? Lesz több is vagy ne számoljak vele?

Figyelt kérdés

2013. jan. 1. 15:36
1 2
 11/13 hell-ikon ***** válasza:

Igen, ennek megvan az esélye. Ezért ha úgy döntesz be is szerzel néhányat, kénytelen leszel 1-2 hétig úgy elzárva tartani őket, hogy a "régi" és az új egyedek láthassák, megszokhassák egymást.


Én viszont első körben inkább a fehérje bevitel növelésére koncentrálnék egyelőre, mert ha 1 ivaros kakasod is van, akkor is több tojásodnak kéne lennie napi 1-nél.


Kicsit utána számoltam, a jelenlegi keveréked mellett mindössze 11-12% a fehérjét biztosító takarmány. Én ezt növelném legalább 25%-ra vagy a napraforgó és/vagy tojótáp arányának növelésével vagy kevernék még valami nagyobb fehérje tartalmú szemes takarmányt még hozzá. (Amint bejön a jó idő akkor meg akár 50%-ra is, a kukorica arányának csökkentésével).

2013. jan. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Azon gondolkoztam én is .De mi legyen az a takarmány? Van elképzelésem de nem vagyok biztos a dolgomban.
2013. jan. 8. 08:24
 13/13 hell-ikon ***** válasza:

Szia,


ne haragudj ismét, de el vagyok havazva...


No szóval, a lehetőségeidnek csak a pénztárcád és a takarmányos szab határt (mi van neki).


Adhatsz még nekik árpát, zabot, madárborsót, édes csillagfürtöt.

Ahhoz a mennyiséghez amit fentebb leírtál, még lazán jöhet 30 kiló árpa, vagy 20 kiló árpa és 10 kiló madárborsó. A lényeg, hogy madárborsóval óvatosan, mert dugítja a begyet, ezért amit fent leírtam mennyiséget, 200 kiló össz. takarmányból max. 10 kiló (5%) lehet a madárborsó.

... és miért 200? Azzal a mennyiséggel dolgoztam amit megadtál (170 kiló amiből 20 kiló csak a fehérjét biztosító takarmány, ehhez jöhet még 30 kiló valami, így lesz 200 kiló takarmányod, amiből 50 kiló (25%) a fehérjét biztosítja a tyúkoknak).


Még egyszer elnézést a kései válaszért.

2013. jan. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!