Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van itt valakinek fürje?!...

Van itt valakinek fürje?! Nektek tetszik maga az állat?

Figyelt kérdés
2013. jan. 15. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Az nem védett? Szabad otthon tartani??
2013. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha védett lenne nem tartanám!Szia
2013. jan. 15. 14:49
 3/8 anonim válasza:
Hát aranyosak. De nem lesznek igazán szelídek. Viszont nem szokványos az tuti.
2013. jan. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van többféle fürjem.

Kínai törpefürj, Kaliforniai copfosfürj, Japán fürj, Virginiai fogasfürj.

Papagájok röpdéiben takarítanak, nagyon hasznos, szeretetre méltó madarak.

Mindegyiket másért szeretem, de a kedvencem a copfos fürj.

2013. jan. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hell-ikon ***** válasza:
66%

Az első kérdésére válaszolva:


A fürj nálunk ugyan védett, ami annyit tesz, hogy szabadon élő állományt tilos vadászni.

Viszont vannak szerte az országban tenyésztett állományok is. Van aki díszmadárként, van aki haszonállatként tartja őket.

(Csak halkan jegyzem meg, ha nem így lenne, akkor nagyobb hiperekben sem lehetne jó pénzért fürj tojást kapni:))

2013. jan. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nálunk nem védett sőt néha látok fürjekre vadászókat,úgyhogy csak nem védett ha nyilvánosan vadászgatnak,nem??Egyébként nem kell rögtön bemérgesedni!
2013. jan. 17. 15:49
 7/8 hell-ikon ***** válasza:
66%

Én nem mérgesedtem be, nem torkolltam le senkit, úgy gondolom és nem is állt szándékomban. Csupán közöltem egy tényt, hogy van a vadállomány ami bizony még _mindig_ védett (mert az, hogy valakik vadásszák még egyenlő azzal, hogy nem az) és azt, hogy léteznek _tenyésztett állományok_ is.

Ebben mi volt a sértő vagy bántó, esetleg vádló, uram bocsá' félreérthető?

Törvényesen tarthat otthon bárki fürjet, ez volt a lényege a mondandómnak.


A vadállomány viszont annak ellenére, hogy te vagy valamelyik ismerősöd látta őket vadászni, az biza még mindig védett és nem vadászható.


2012 augusztusi cikk az origóról:

"Továbbra is védett marad viszont faj marad az egerészölyv, a barna rétihéja, a héja, a holló és a nyuszt, valamint _fürj_, a vadgerle és a fenyőrigó is."

[link]

2013. jan. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ok..
2013. jan. 17. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!