Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék egy tyúkot tartani...

Szeretnék egy tyúkot tartani háziállatként. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Tehát lenne egy kis ólja, vagy el lenne engedve az udvaron, mindig lenne neki kitéve víz meg kaja... mintha kutya lenne. Persze nem sétáltatnám. Igornak hívnám.


Megvalósítható? Vagy ezt így nem lehet valamilyen oknál fogva? Valami hozzáértő segítene?


2013. jan. 22. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy lehet.

Az állatvédő felvonuláson évekig láttam egy hölgyet,aki tyúkot tartott a lakásban.

2013. jan. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%

A háziállat és a haszonállat tartását a helyi Önkormányzatok szabályozzák.

A tyúk és egyéb hasonló az haszonállat.

Azt lakásban nem lehet tartani, mert összepiszkít mindent.

Az ólban tartást pedig szabályozzák.

2013. jan. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2 ismerősöm tart tyúkokat. Egyszer az egyikhez éjjel bement egy nyest, és megölte vagy 20-30 tyúkját egyszerre. 1-et vitt csak el. Az ólat nagyon biztonságosra kell csinálni.
2013. jan. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Igor...Ez nagyon vicces egy tyúknak. :D De aranyos vagy, megmosolyogtam. :)
2013. jan. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Az Igor az nem férfi név?

Vagy hermefrodita tyúkot akarsz?

2013. jan. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Perszehogy lehet: [link]

Ismerősöm nagy madarász, külön szobájuk van, ami a madarinak van berendezve külső kifutóval, sok dísztyúkja és fürjei is vannak. Nagyon édesek :)

2013. jan. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ!


Igen, igornak fogom nevezni. Egy madarat gondolom nem zavar, ha a ellenkező nemű nevet adok neki. :D


A nyesttől én nem félek, nemhiszem hogy olyan gyakori lenne itt, közepes méretű városban lakok. Van ismerősöm aki szintén tart tyúkot, csak haszonállatként. Neki még nem volt ilyen gondja.

2013. jan. 22. 18:08
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom hogy ne tarts tyúkot egyedül, a tyúk társas lény úgyhogy szerintem legalább 2-őt kéne tartani :) Igort és Vlagyimirt :D
2013. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, ha nincs társa, akkor téged fog követni mindenhova. Főleg ha te neveled fel, azt hiszi majd, hogy te vagy az anyja.
2013. jan. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igor és Vlagyimir! nem rossz párosítás.

Ha Igor lány, akkor Vlagyimir is lány?

Akkor hol a fiú társ?

Ha fiú társat, azaz kakast tartasz mellette, akkor gondolom a kukorékolását értékelni fogják a szomszédok. És a városi lakásban kellemes lesz a tyúkszar illata.

2013. jan. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!