Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfám hím vagy tojó? (kép)

Révész Putricselli kérdése:

A nimfám hím vagy tojó? (kép)

Figyelt kérdés

Még csak 3 hónapos múlt azért kérdezem mert én nem nagyon értek hozzá. Most van nálam harmadik napja de még a hangját sem nagyon hallottam, pedig több órán át beszéltem neki vagy lehet még egy kicsit több idő kéne neki?

Azt mondta a boltos hogy hím, de már sokszor tévedett így nem vagyok biztos benne. Úgy olvastam, hogy a hímek szeretnek énekelni csiripelni ez idáig nem nagyon hangzott el.


Előre is köszönöm a válaszokat :)

15/l


[link]


[link]


[link]


[link]



2013. jan. 24. 18:55
1 2
 1/12 anonim válasza:
Valószinüleg hím mivel rózsaszin a csőre felette rész amint idősebb lesz ha télelg hím aza rész bekékül teljesen akár csak a hullámos papagájoknál
2013. jan. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 kalmangabor ***** válasza:

Szép napot!


Szerintem ez egy hím, bár nimfáknál picit nehéz megállapítani. A pofáján a sárga folt nagysága irányadó lehet, de ehhez nem baj, ha van viszonyítási alap (másik madár).

Másik lehetőség a farokrész hasi oldala. Ez a rész hímeknél vízszintesen csíkozott.

A csőr feletti rész elszíneződésére viszont hiába vársz, mert ez a nímfákra nem jellemző.

2013. jan. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,és szerintetek miért ilyen csendes, egyáltalán fog csipogni ha egyedül van?

Azért akartunk egyet,hogy jól megtudjuk szelídíteni és talán még megtanítani utánozni is szavakra.Vagy lehet ki kéne engednem és akkor lehet felszabadulna?

Mikor engedhetem ki hogy repüljön, mert elég kicsi helye van?

Előre is köszönöm :)

2013. jan. 24. 20:17
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a másodiknak is,sokat segítettél :)

A farka belső része sötét szürkés és mintás.

Úgyhogy több mint valószínű, hogy hím.

2013. jan. 24. 20:19
 5/12 kalmangabor ***** válasza:

Elvileg hamarosan elkezd "csipogni", ha tényleg hím és tényleg 3 hónap körüli. Ha mégis tojó, akkor valamivel később.


Megpróbálhatod kiengedni, nem biztos, hogy ki fog repülni. Hagyd nyitva az ajtót, ha kedve van kirepül. Viszont valószínűleg magától nem fog visszamenni, úgyhogy jöhet a fogócska... :)

2013. jan. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2013. jan. 24. 21:45
 7/12 Dalma1997 ***** válasza:
Tuti Hím :D HoGY hívják? Rudinak?
2013. jan. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen XD

Honnan tudtad ?

2013. jan. 24. 22:26
 9/12 A kérdező kommentje:
És nem tudjátok miért nem csipog vagy mikor fog?
2013. jan. 26. 18:50
 10/12 anonim válasza:
Körübelül 1 év múlva látod meg, hogy hím vagy tojó.A csőre felett barnás,rózsaszínes lesz akkor tojó.Ha kék lesz akkor hím.Szerintem még fél és azért nem csipog.
2013. jan. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!