Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szelídítsem meg a...

Révész Putricselli kérdése:

Hogyan szelídítsem meg a nimfa papagájom?

Figyelt kérdés

Kaptam egy hím 3 hónapos körüli nimfa papagájt most van harmadik napja nálunk. Szoktam vele beszélgetni de nem tudom hogyan tudna jobban megszeretni. Az is zavar,hogy három nap alatt még a hangját sem hallottam, csak amikor beszélek hozzá a csőrét csikorgatja.

Leírnátok pontosan, hogy ti hogy csináltátok vagy hogyan kéne közelednem hozzá, hogy majd a kezemre merjen jönni vagy simizni tudjam?


Előre is köszi?



2013. jan. 24. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem hullámosom volt, a tollvégeit levágtam, és kiengedtem a lakásba. Tudott repülni, de nem teljesen. Nem erőszakoskodtam vele, vártam hogy magától odajöjjön hozzám. Aztán amikor közeledett, finoman közelítettem felé. Emlékszem a függönyön merészkedett le és kíváncsian szemlélt. Majd elvett tőlem egy magot. Később belemászott a bablevesbe. És így fokozatosan. Aztán ráült az ujjamra, aztán már a másik ujjamra is át tudtam tenni. Aztán evett a számból is. Aztán már lehetett bújni, simizni, felfújta a nyakán a tollat, azzal jelezve, hogy cirógassam a nyakát. Mire kinőttek az új tollai szelíd volt. Nem tudom ez manapság még elfogadott módszer-e, nekem bevált. De biztos vannak más módszerek is, én ezt akkoriban egy könyvben olvastam. A lényeg a fokoztatosság, hogy mindig ő tegye meg az első lépést. De én nem vagyok szakértő, csak egy sikeres papagájszelídítő. Beszélni is megtanítottam, nagyon jó barátok lettünk. Imádtam őt, de sajnos öregség miatt el kellett vesztenem. Szép emlékem maradt utána, igazi társ volt :).
2013. jan. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2013. jan. 25. 13:30
 3/4 anonim ***** válasza:

tutira van erről könyv vagy valami olvasmány a neten. A nimfákat annyira nem ismerem. Abban a könyvben le is volt rajzolva hogy hogy kellett levágni a szárnytoll végeit. Ez azért volt jó, mert nem törte nagyon össze magát, miután kitapasztalta, hogy nem tud hosszasan repülni. De gondolom lehet toll levágás nélkül is, csak sokkal több türelemmel.


[link]

2013. jan. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokat segítettél :)))

És mikor engedhetném el a szobában mert már szerintem szeretne egyet repülni, sokszor nyitogatja a szárnyát is.

Csak még nem bízik bennem még az eleséget is csak ketrecen kívül tudom odaadni. Szóval csak akkor engedjem ki ha már megszelídült(visszajön) vagy már most is lehet?

2013. jan. 25. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!