Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szelidítsem meg a...

Hogyan szelidítsem meg a nimfámat?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos nimfám ami 3 napja van nálam.

Amikor közel nyúlok hozzá kb. 5 cm-re akkor belecsíp a rúdba közbe fúj egyet. Gondolom így fenyeget hogy belém fog csípni.

Hogyan lehetne tovább szelidíteni hogy ne csípjen meg?



2012. ápr. 29. 21:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Salàtàval lassan közelíts. Ezt sokszor csinâld meg minden nap. Aztân, ha eszik belőle akkor napraforgô magot pròbâlj meg kèt ùjjadbòl tartva neki! Nekem így szelídűlt. :-) sok sikert!
2012. ápr. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem annyira szelíd hogy elvegye a kezemből, inkább belémcsípne
2012. ápr. 29. 21:53
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne napraforgóval szelídíts, mert hosszútávon lebetegíti (nagyon magas az olajtartalma. A feketének vészesen magas, nagyon ritkán és keveset szabad csak kapniuk). A salátát sem ajánlom, kivéve, ha ott terem a saját kertedben és soha nem látta permet, mert a boltinak mérgezés lehet a vége.


A nimfa fúj, ha fél, de nem fog véresre harapni, ha nem korlátozod:)


A legjobb nimfa-szelídítő a fürtös köles. Ha ezt választod, akkor nem szabad neki csak úgy odaadni, csak tőled ehet, illetve később tanítás és jutalmazás céljából kapjon.


Törj le egy fürtöt és közelíts felé vele lassan. Fújni fog, de akkor állj le, hogy érezze, ő irányít. Majd megint közelíts vele felé lassan. Ha már a csőrénél jársz, légy kitartó, lehet, hogy nem kóstolja meg egyből, de akkor újra próbáld. Nem fog rátámadni az ujjadra.


Ha már eszik a kezedből, ismételd ezt addig, míg nem fog fújni, ha fürtössel közelítesz. Utána várd meg, míg ő jön oda a kezedhez a fürtösért. Aztán így tovább szép lassan. Ha rákaptok a fürtösre, már vissza tudod terelni vele a kalitkába, vagy tanítani neki bármit.

2012. ápr. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Salátát hanyagold még a biotól is baja lehet,meghalhat.
2012. ápr. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Már egyszer raktam be neki fürtös kölest és inkább a tápot ette, azóta is csak megkóstolta.
2012. ápr. 30. 08:28
 6/17 anonim ***** válasza:
7%

(cocatiel , nimfa ) Lóri imádja a rádió 1-et - YouTube


Ajálom figyelmetekbe. Linkelni nemtudom mobilròl, de youtube- n fennt van az alábbi címen a nimfàm. Ha meghalna a magoktôl és a salàtàtòl ènekelne így? A videòn 6 hònapos volt.

2012. ápr. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Te meghalsz a hamburgertől és a kólától? Nem. Egészséges? Nem. Jobb neki, ha az étrendje megfelelő? Igen. Térjünk vissza a nimfádra 18 év múlva, mert az az átlag életkor. Köszöntem.
2012. ápr. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

Illetve még valami, mert nem tudok már szó nélkül elmenni emellett, nemrég ezt kifejtettem egy másik papagájos kérdésnél is. Attól, hogy valaki meg van róla győződve, hogy helyes, amit tesz, attól még nem lesz az. Az az indiai szülő sem gondolta, hogy rossz a gyereknek, ha cigit ad a kezébe, akinek a gyermeke most 4 vagy 5 évesen elvonóra jár. Ez elég sarkos példa, úgyhogy maradjunk a papagájoknál. Aki beteszi nekik a tükröt, a műpapagájt, itt osztja az észt, hogy "bezzeg az én madaram nem agresszív ám tőle..", közben meg örül, ha ki tudja cserélni az etetőjét csípés nélkül, de a kalitkán kívül meg lehet ám simogatni.. Jóhogy. Ha meg mégsem, nem számol azzal, hogy mások papagájai ebbe bele is pusztultak. Az övé vagy kivétel (genetika), vagy idő kérdése. Jó lenne, ha nem itt kísérleteznének az emberek ismeretlen papagájokon, akiknek a gazdája kérdezett valamiről és korrekt választ vár. A helyes az, hogy NEM adunk agybafőbe a papagájnak napraforgót, mert KÁROS. És nem etetjük bolti (vagy egyes nézetek szerint még házi) salátával SEM, mert vesztették már így el a kedvenceiket sokan. Mert BIZONYÍTOTTAN káros. Az, hogy te mit kísérletezel a sajátodon, majd száradjon a te lelkeden, de ne ugasd le a mások által közzétett tényeket, mert Te úgy gondolod.

Papagájtartók kitudja hány százai, ha rákeresnek majd valamire és tájékozódni akarnak, ezt az ökörséget fogják ténynek venni, mert a Te papagájod 6 hónaposan a youtube videón énekel... A 6 hónap az élethosszához képest SEMMI! Mondom.. Átlagéletkor 18, akár 20 év is lehet, egy napraforgón és mérgezett salátán nevelt egyedet mutass nekem úgy énekelni, akkor megkövetlek.

2012. ápr. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Válaszokat még az eredeti kérdésre is várok.
2012. ápr. 30. 12:49
 10/17 anonim ***** válasza:
11%
Köszi a lepontozást! Az én nimfàm egészséges. Nem kérek kioktatást köszönöm. Másolgatni szakirodalmat én is tudnék. Mindenki azt csinàl amit akar. Èn csK SEGÍTENI AKARTAM! èS nem azt mondtam, hogy tömje meg mint a kacsàt salàtàval, hanem hogy azzal szelìdítse. Szép napot!
2012. ápr. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!