Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mikor engedhetem ki a nimfám?

Révész Putricselli kérdése:

Mikor engedhetem ki a nimfám?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos Nimfapapagájom(Hím). Az állatboltos azt mondta, hogy egy hónapot még várjunk mert össze fogja törni magát, ha kiengedjük repülni.Szerinte még túl fiatal. Tényleg fiatal még a repüléshez?


Előre is köszi! :)



2013. jan. 26. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Már csak a környezete megszokása végett is szerencsés 1 hónapot várni a kiengedéssel! Kibírja,és te is kibírod azt az egy kis hónapot abból a sok évből,amíg remélhetőleg veled lesz. :) Gondolom jó szándékkal engednéd repdesni de ne tedd,mert lehet rosszul sülne el.Szokja csak meg szépen az új helyét,meg téged is. Utána jó lesz neked is,meg neki is. :)Puszi
2013. jan. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

És mikor tudom,hogy már megszokta a helyét?

Egy hete van nálam és már úgy tűnik megszokta mert jókedvű, sokat eszik és játszik én még azért várnék vele inkább még egy kicsit mert még nem tudtam megszelídíteni. Elég nehezen haladunk de már eszi a kölest ketrecen belül a kezemből. És csak akkor lehet elengedni ha már rámegy az ujjamra?

2013. jan. 26. 21:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Legalább 2 hetet várj a kiengedéssel,bár szerintem az még kevés. 1 hónap lenne az ideális.

Nem csak akkor engedheted ki viszont sokkal szerencsésebb,mivel ha már gond nélkül rááll az ujjadra bármikor beteheted a kalitba,nem kell órák hosszat lesni mikor csukd rá az ,,ajtaját". Ha nem szokja meg hogy ráül az ujjadra,1 hónap után akkor is engedd ki repdesni. Legfeljebb kalitkán kívül szelídíted meg,akkor bizalmasabbak,jobban oda mernek hozzád menni. A kalitkában azért félénkebbe mert nem tudnak hova elmenekülni ha úgy alakul,kint viszont igen,így jobban mernek közeledni,mondván ha valami van ,,úgy is elrepülök". :D

2013. jan. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, akkor még várunk !

Addig is jó sokat foglalkozok vele és ha eljön az idő remélem már meg is fog szelídülni :)

2013. jan. 27. 08:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok szerencsét! Remélem szelíd lesz,no meg az enyéim is. Én is néhány napja kaptam 2 hullámost. ^^
2013. jan. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Neked is sok szerencsét kívánok :)
2013. jan. 27. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!