Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vajon ő is szelíd lesz? (lent)

Vajon ő is szelíd lesz? (lent)

Figyelt kérdés

1 hete kaptam 2 hullámost. A tojó mindentől beparál, a hímen már az első naptól kezdve láttam hogy szelíd lesz. A kezemből már óvatosan mer is kölest enni. Van esély hogy a tojó is szelíd legyen?

Azért kérdezem mert régen volt egy tojó törpepapagájom,ő pont ugyanúgy viselkedett mint a mostani hullámosom. 5 hónap után is rettegett az ujjaimtól,hirtelen mozdulataimtól. Őt sajnos bizonyos okok miatt elajándékoztam mielőtt még valaki rákérdezne,de nem ez a lényeg. Szeretném ha szelíd lenne,de hát nem tudom. A hím pár hónap múlva tuti kezes lesz,abban reménykedem ha látja majd hogy őt nem bántom,oda mer majd jönni hozzám.

Köszi!


2013. jan. 27. 21:31
 1/2 anonim válasza:
Van esély rá. De te kell meg szelídísd .Úgy a legkönnyebb hogy amikor már éhes viszel a kezedbe neki magokat , és vársz ... Előbb utóbb úgyis odamegy és kiszedi a kezedből . De az a legfontosabb hogy ne tegyél hirtelen mozdulatokat . Én igy szeliditettem meg a kanárimat , és már a vállamról eszik :)
2013. jan. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagy meglepetés ért. A fiú jobban bízik bennem,viszont az ujjammal nem ismerkedik,csak a kaja érdekli. Néha csőröz párat a körmömmel,de különösebben nem barátkozik vele. Viszont,ami nagyon meglepet,hogy a tojóm bár jobban fél,ő erősen próbál ismerkedni az ujjammal. Bele-bele csíp finoman.Arrébb megy aztán megint odasettenkedik,és ezt ismételgeti. Nagyon meglepett,de örülök neki!:) Szerintem pár hónap és szelídek lesznek. Legalább is nagyon reménykedem. ^^
2013. febr. 4. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!