Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Védett-e a seregély?

Védett-e a seregély?

Figyelt kérdés

2013. febr. 15. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem védett.
2013. febr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

"Közegészségügyi okból, továbbá a légiközlekedés biztonsága, valamint az okszerű mezőgazdasági

termelés biztosítása érdekében - amennyiben természetvédelmi érdeket nem sért riasztása, elejtése, gyérítése, állományának szabályozása engedélyezhető."

"A seregély (Sturnus vulgaris) gyérítését engedély nélkül végezheti a külön jogszabályok alapján

kijelölt vadászatra jogosult, a hegyközség területén működő hegyőr, valamint az ott mezőőri szolgálatot ellátó személy, kizárólag a szőlőültetvényekben, azok termésének megóvása, illetve az azokban keletkező károk mérséklése érdekében, amennyiben tevékenységét

a) az ingatlan tulajdonosával, illetve jogszerű használójával megállapodást kötve,

b) védett természeti területeken, illetve különleges madárvédelmi területeken kívül,

c) augusztus 1. és október 31. között,

d) a vadászat rendje megsértésének nem minősülő, valamint nem tiltott vadászati eszközökkel és

módszerrel, valamint

e) az okszerű vadgazdálkodás akadályozása nélkül

végzi."

"pénzben kifejezett értéke egyedenként 1000 Ft"

2013. febr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csakhogy én nem seregélyt lőni akarok, hanem tartani, akármennyire hülyének tűnök is.
2013. febr. 16. 08:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam, nem védett, tehát tartható. A tartásáról itt olvashatsz, a vége felé a "Tartása" résznél:


[link]

2013. febr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönönm.
2013. febr. 18. 16:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem védett, de "kiemelt jelentőségű". Azaz van eszmei értéke, de gyéríthető is. Ez a tipikusan nem is tudjuk mit csináljunk vele, így a fogalmát a védettségének elég szabadosan értelmezheti a T- hatóság.


Én itt olvastam olyan "őrültekről" akik tartanak seregélyt:


[link]

2013. febr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!