Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 2 hullámos papagáj kb mennyi...

2 hullámos papagáj kb mennyi idő alatt szelídül meg?

Figyelt kérdés
Jövőhét kedden lesz egy hónapja hogy nálam vannak. Az első egy hétben azon kívül hogy élelmet és vizet adtam nekik próbáltam kerülni őket,hogy szokják a helyüket. Az első pár napban nem is nagyon szólaltam meg a közelükben,hogy ne negatívumként maradjon meg nekik a hangom. Hagytam,hogy megszokják a helyüket. 1 hét után sokat voltam akalit mellet,énekeltem,beszéltem hozzájuk,másfél hétnél már ették a kölest a kezemből.2-3 hétnél ismerkedtek(ma is) az ujjammal,finoman belecsípnek. Most már egy kis rávezetéssel(kaja) és nagyon óvatos,lassú mozdulatokkal engedik hogy a mutatóujjammal megsimogassam őket. A fiú ma 1 percig mintha élvezte is volna. A fiú szintén,már fél lábbal az ujjamra is ráállt.Ezek ellenére,még láthatóan bizalmatlanok és félnek tőlem. Mennyi időbe telhet míg szelídek lesznek? Nem baj ha sokáig tart,türelmes vagyok nagyon,csak kíváncsi vagyok kb mennyi az annyi. :) Köszi!15/L
2013. febr. 15. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem már rövid időn belül!:)Párban vannak?Milyen színűek?:)

Nekünk is van 2 hullámos. :)

2013. febr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Legyen igazad! :) Igen,párban. Zöld és kék színűek,szépecskék. :)
2013. febr. 15. 21:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem már nem kell nekik sok idő, csak légy továbbra is türelmes! ;) Igaz, nincs velük tapasztalatom, de van egy ismerősöm, akinek van 30,(van nekik egy saját ,,ház", és azok annyira szelídek, hogy az csak na! Azt mondta, hogy hamar megszelídülnek, nem kell nekik sok idő,csak sok-sok türelem! :)
2013. febr. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!