Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Akik madarat vesznek, miért...

Akik madarat vesznek, miért vesznek madarat?

Figyelt kérdés
Nem rossz, bezárva látni? Hogy nem tud úgy repülni mint szeretne? Ezek az emberek azért veszik, mert jaj milyen szép, milyen érdekes... ?
2013. febr. 26. 07:41
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

A 20 négyzetméteres szobában 3 méteres belmagassággal a nap nagy részében elég sokat repülnek a madaraim.

Aki bezárva tartja őket, az már állatkínzás

2013. febr. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Emyke031 ***** válasza:
100%

Én még gyermekkoromban kaptam kanárit egy ismerősünktől - nem kellett neki. Nagyon megszerettem, lehetett vele játszani, puszit adott, rám repült, ha hívtam(néha :D). Utána volt még (sok évig) több kanárim, zebrapintyem...

Nagyon szerettem mindegyiket, nekem ők voltak a házi kedvenceim. :)

Már sok-sok éve tenyésztik ezeket az állatokat - kalitkában(röpdében) kelnek ki, és ott is élik az életüket általában. Ezek a madarak a természetben nagy valószínűséggel elpusztulnának, hisz már nem dolgozik bennük az eredeti szabad-vad szellem,,, Ez igaz a többi ketrec-állatra is, hiszen alapból egy hörcsög, nyúl, t.malac, ... sem 40X60, v. 50X100cm-en mozogna eredetileg...

A madarakhoz visszatérve: általában természetesen hangjuk, küllemük miatt veszik az emberek.

Nálunk anno minden nap ki voltak engedve órákig a lakásban, hogy repülhessenek, ha akarnak. Néha többet röpködtek, néha kb 10p után visszamentek, volt hogy ki sem akartak jönni kb. Amúgy a természetben sem 0-24 órában repülnek, elsősorban táplálékszerzés, párkeresés, ... miatt. -Ez egy kalitkában jó esetben adott. :)

2013. febr. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amilyen madarakat vásárolunk, fogságban születnek, ergo nem voltak soha sem a szabadban. Az én hullámosaimat pl, ha kiengedném a szabadba, 1 óra alatt elpusztulnának, mert nincsenek hozzászokva.


Én azért veszek madarakat, mert szépek, mert tetszenek, szeretek velük foglalkozni, és nagy öröm az egész családnak, mikor fiókákat nevelnek.


Szeretek kisérletezni a különböző papagájoknál a különböző színek variálásával.


Mert szórakoztatóak, és jól elvagyok velük.

2013. febr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy kalitkában kikelt,ahhoz szokott madárnak az volna az állatkínzás,ha a természetben magára maradna. Éhen halna,vagy elkapná valami másik állat. A háziasított papagájok,madarak ahhoz vannak szokva,hogy minden nap előttük van a kaja,víz,s ott van mellettük a párjuk,vagy még több fajtársuk(jobb esetben,ritka az olyan madár amelyik inkább egyedül van). Nekik ez igazi arany élet,s a jól tartott fogságban élő madarak sokkal hosszabb időket élhetnek meg mint vadonélő társaik,s ha ez így van,rosszul nem érezhetik magukat különben belebetegednének,belehalnának a szomorúságba/stresszbe.


Az én 2 hullámosomnak egész nap nyitva hagyom a kalitka ajtaját mégis van hogy ki se jönnek,szeretnek ott lenni,elszórakoznak egymással,röpdösnek a kalitban,nem is nagyon igényelik hogy kijöhessenek,pár percre kijönnek max és már mennek is vissza a helyükre,de én azért nyitva hagyom nekik az ajtajukat. :)

2013. febr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy most én leszek a nagy állatvédő-fanatikus mumus, de ez akkor sem tetszik. :( Mármint az nem tetszik, hogy az ember kisajáította magának ezeket az élőlényeket... De ez nem csak a madarakra vonatkozik, hanem az összes többire. Én is szeretnék tengerimalacot, de most már inkább nem... Csalódott vagyok. Azok a szerencsétlen állatok miattunk, az ember miatt képtelenek a szabadban megélni.
2013. febr. 26. 13:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod,bár nem értek egyet veled. Aki jól tartja a házi kedvencét annak jobb élete lehet egy embere bízva,mintha vadon élne. + A legtöbbjük imádja a gazdáját. Az állatnak és az embernek is nagyon különlegesek az effajta kapcsolatok.Az állat olyan szeretetben részesülhet amiben egy fajtársától soha nem részesült volna(az ember hibázik,de nincs élőlény aki úgy tudna szeretni mint az ember),a gazdi pedig megismerhet egy másik élőlényt aki nem ítéli el,bármit csinálhat,gagyoghat előtte....
2013. febr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
A fogságban született állatok is igénylik a mozgást. Ha te egy szobában születsz, még felfogod, hogy körületted mi van. Ha valaki azt hiszi hogy egy hörcsögnek arany élet egy kis ketecben a sarkot vakarni annak hasonlókat kívánok
2013. febr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiemeltem,hogy a jó körülmények között tartott állatok,ergo akik naponta ki vannak engedve ,,játszótérrel". Azért köszönöm a jókívánságot.
2013. febr. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Előre leszögezem, hogy nekem pillanatnyilag semmilyen kisállatom nincsen, de nagyon szeretnék törpepapagájokat tartani. Egy másik érvet hoznék fel az állattartók mellett. Nézz körül jobban a világban. Én a jelen világban nem szívesen lennék egyetlen állat helyében sem, hiszen Nekünk(!) embereknek köszönhetően nap, mint nap csökken a minőségi élettér, amin élhetnének. Nap, mint nap vadásszák őket. Nem csak a szarvasokat az agancsokért, vagy a fókákat, bálnákat, sorolhatnám még, hanem pl a papagájokat is! Szerintem egy ilyen világban könnyebb a madaraknak is, ha egy felelős állattartó otthonában élhetnek (szögezzük le! aki nem sanyargatja őket). Minden nap biztosítva van számukra élelem, víz, kiengedik őket a volierbe, és nem kell rettegésben élniük, hiszen a vadonban Ők is prédaállatok.
2013. febr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!