Kezdőoldal » Állatok » Madarak » El kezdenék madarat tartani,...

MBS kérdése:

El kezdenék madarat tartani, de nagyon kezdő vagyok nem tudok sokat várom a tippeket. Milyen tartsak? Nézzetek be egy csomó kérdés van bent.

Figyelt kérdés

Elsősorban én nem csak dísznek venném szóval nem ártana ha "okos" lenne ami tanítható, kézre ül, beszél ilyesmi szóval ahogy néztem a kanári kiesik főleg a papagájok amik ilyenek.


Nem lenne baj, ha minnél kevesebb piszkot csinálni szóval ha nem fürdene nagyon ki a magokat, természetesen ez vele jár de biztos van olyan ami kevésbé. Ha van olyan ami kicsit csöndesebb az is jó lenne habár ez mégis csak egy madár :)


Szóval kérnék tőletek konkrét fajokat/fajtákat, hogy milyet vegyek és miért vegyem az mi a jellemzője.


Illetve írjatok meg légyszives, hogy mekkora ketrec érdemes nekik. Ha jól olvastam akkor tanítani úgy a legjobb ha egy egyedem van szóval akkora ketrec kéne. Persze gondolom fajtától is függ.


Az itteni akciós ketrec mennyire jó esetleg tudja valaki a pontos típusát mert nem találtam meg:


[link]


Szóval nagyon kezdő vagyok és bízom benne, hogy segítetek nekem.



2012. dec. 8. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindegy mennyit foglalkozol vele, párban kell tartani. Ketrecnek min 150 hoszzú, 1m magas, 80cm széles. Ez jó mondjuk egy pár nimfának, ha naponta repkedhetnek a szobában. Természetes ágak, és sok játék kell nekik.


Naponta takaríthatsz, bármelyiket veszed. Magkeveréket, zöldséget és gyümölcsöket esznek, napi rendszerességgel.

2012. dec. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. És akkor lenne olyan szives valaki mondani konkrét kalitkákat? Mert nem hiszem el, hogy 20.000 forintokat kell kikölteni ha nem jóval többet erre, hogy legyen egy kalitkám.
2012. dec. 8. 18:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Hullámos papagáj vagy nimfa papagáj jó kezdő madártartóknak, én személy szerint a hulik pártján állok. Kevésbé zajosak is. Mindkét faj intelligens, tanítható, persze mind külön egyéniség, ami befolyásolja a természetüket.

Én kezdetnek egy madarat javaslok, mindenképpen hímet. Ha már megszokott, megtanult, utána vehetsz párt mellé, az majd elsajátítja a te előző madaradtól a dolgokat. Ha egyedül tartod, minimum 3-4 órát kell vele foglalkoznod naponta! Azt tartsd szem előtt, hogy társas lények, minél több, annál jobban érzik magukat, de kettő már ideális.

Kalitka sosem lehet elég nagy. A kaja, meg az ilyenek nem olyan drágák. Nem szabad spórolni rajta. Olyan kell, ami fémből van és nem festett, kihúzható az alja és a műanyag ülőrudak kicserélhetőek megfelelő faágakra, amelyek nem mérgezőek. Nekem 69x34x71 cmes kalitkám van, ennél kisebb ne legyen! :)

2012. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm estetleg privátban vagy bárhol tudnál konkrétat linkelni? Nagyon köszi!
2012. dec. 8. 20:02
 5/5 A kérdező kommentje:

battlefieldepic@gmail.com

Itt is tudunk beszélni! Köszi

2012. dec. 8. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!