Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Liba-kacsa keltetésével...

Liba-kacsa keltetésével kapcsolatban ki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Van 2 kacsánk, 1 fiú, 1 lány. A fiú, rengeteget pitéli a lány kacsát. Az elmúlt 3 hétben, tojt a kacsa kb 14 tojást.

A fészke körül rengeteg apró tollpihe található. Lehet, hogy lassan elül? Amúgy kb 9 hónaposak. Milyen kotló a kacsa, mire kell vigyázni. Esetleg le kell-e takarni egy kosárral, ha a többiekkel van, vagy vigyük teljesen külön helyiségbe?

A libáink 5-en vannak, 2 gúnár van köztük. Én még csak 1 lány libát láttam, hogy pitélik, de azt állandóan. már van vagy 20 liba tojás. El fognak vajon ülni? Leütöttem egy libatojást, és nem volt benne "mag", azaz fekete-barnás pont. Lehet van olyan liba, amelyiket nem pitélik? Milyen eséllyel ülnek el a libák, és mire kell velük vigyázni, a többitől el kell-e majd különíteni?

Köszönöm előre is a válaszokat.



2013. márc. 5. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen elkülöníteném egy nyugodt helyre. El fog ülni a kacsa, nyugi. Hát a kacsa nekem jó kotló volt, kikeltette a tojást. Majd leszáll kajálni és inni.
2013. márc. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ez az elkülönített hely milyen legyen? Lehet egy zárt fészer, ahonnan esetleg kijöhet, vagy egy zárt kisebb helyiség jobb lenne?
2013. márc. 5. 20:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazából hagyhatod ott a többiekkel is, az a lényeg h mindig rá tudjon ülni a tojásokra, amikor akar, szabadon mászkáljon. Ha átpakolod akkor a fészekhez ne nyúlj, ne szedd le a pihéket, mert akkor lehet hogy nem fog rá visszaülni. Ha megoldható akkor az egész fészket rakd át egy külön helyre, legyen mindig friss kaja-víz, meg tudjon kicsit járkálni, ne legyen nagyon sötét a hely. De ha most olyan helyen van a fészek ahol nincs háborgatva ( nem hordja el a tojást a patkány, stb), akkor hagyhatod ott, tudja ő mikor kell ráülni :)
2013. márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

És ha ott hagyom a fészket, ahol van, a többiek nem fogják zavarni, bántani?

Ráadásul az összes liba 1 fészekbe tojik, hiába van még másik 2 fészek is berakva.

2013. márc. 7. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!