Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudom elűzni a Mátyásma...

Hogyan tudom elűzni a Mátyásmadarat? Elűzi az énekes madarainkat és kifosztják a fészkeiket. Sürgős!

Figyelt kérdés
2013. márc. 11. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

szia!


Mivel a szajkó is egy madár, ezért szerintem ne avatkozz a természet rendjébe.

Amúgy még nincsenek tojások.

Én nagyon szeretem a madarakat, tagja vagyok az MME-nek is, ezért én minden madarat ugyan úgy szeretek. Nem tudnék kivételezni, hogy ez hasznos, ez szép, ez meg csúnya, ez ragadozó, el kell űzni..az is csak egy madár.

2013. márc. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Előrebocsátom, hogy én is madárpárti vagyok, és szintén tagja az MME- nek. Ettől függetlenül sajnos tény, hogy az utóbbi években gyorsan szaporodnak, és egyre sűrűbben jelennek meg a lakott területeken is a szarkák és a szajkók. Megfigyelték, hogy ezeknek a példányoknak a táplálékát most már nagyrészt a madártojás és fióka teszi ki a költési időszakban (70%- os arányt olvastam, ez néhány éve még jóval kevesebb volt.) Nem véletlenül számít egész évben lőhető dúvadnak mindkét faj. Bár ezzel sem értek egyet, mert akkor meg az ő fiókáik pusztulnak éhen a fészekben.


A mi kertünket is kerülgetik minden évben. Én tapsolással szoktam riasztani, amikor a szarka felszáll valamelyik fára. Az a tapasztalatom, hogy a rendszeres zavarás egy idő után elriasztja őket. Mást nem nagyon tudsz tenni, mivel lakott területen egyébként is tilos a lövöldözés.

2013. márc. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
66%

A szarka és a szajkó "madártojás" fogyasztása elenyésző, mivel pont a fészkelési szezonban elsősorban rovarokat fogyasztanak. Erre rá lehet keresni régebbi MME-s cikkekben is, de mára valahogy "elfelejtődött ez. :(


Természetesen ha belebotlik egy fészekbe és abban tojás vagy fióka van, akkor fogyasztani fog belőle, de a szajkónak például TÖBB a haszna mint az így okozott kára. Ezt azért érdemes megfontolni.



Ezt meg elolvasni: [link]

2013. márc. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!