Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mivel etessem a hullámos...

Wartburg353s kérdése:

Mivel etessem a hullámos papagájt, hogy egészséges fiókái legyenek?

Figyelt kérdés
A hullámos papagájaim ivaréretté váltak, és párba álltak. Gondolom, hamarosan a tojó tojást fog rakni. Mire figyeljek, szüksége van-e ilyenkor valami különlegesebb eleségre, hogy egészséges fiókák bújjanak ki a tojásból? Miből adjak neki esetleg többet a szokásosnál?

2013. márc. 15. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom arra figyeltél, hogy az odu és maga a ketrec ne legyen huzatos helyen. A hullámos papikat nagyon könnyű felneveltetni a szülőpárral, de néha adódhatnak galibák. Ilyen például, ha a tojást valami oknál fogva feltörik és kidobálják, vagy a kis fiókákat dobálják ki. Ezt sajnos elkerülni nem lehet, max annyival, hogy minimális zavarás éri őket. Figyelj oda, hogy az odu alján legyen egy kevés sóder beszórva. Én régen mindíg sódert tettem alájuk, illetve kevés forgács, mert ha sok azt úgy is kipakolják. A sóder azért kell, mert a szülők és a gyorsabban növő társak hajlamosak elnyomni a később született fiókákat, emiatt a lábuk két oldalra csúszik és fejlődési rendellenességet okoz. A sóder szinte az összes kis papinál megtudja akadályozni, hogy az oduban szétcsússzanak a lábuk. Ha esetleg ilyent tapasztalsz és már visszafordíthatatlan mert úgy fejlődött a fióka, akkor nehéz szívvel de vedd ki az oduból és ...

A megfelelő tojásszámról is neked kell gondoskodnod. Én azt mondom, hogy bőven elég 3, az odu méretétől függően nagyon max 4 kisfiókát meghagyni, mert őket meg gondosan eltudják látni a szülők. Amelyik tojáson látod hogy mattos, az besült. Az én papagájaimat nem zavarta ha benyúltam a tojásokhoz és a fiókákhoz sem.

Különleges táplálás, hát...

A szülők felöklendezett begytejjel etetik a kicsiket. Én azt mondom, hogy mindenképp kapjanak vörös kölest, kevés napraforgót, mindig friss vizet, a vízbe mehet vitamin csöpögtetve, vagy kalcium csöpögtetve, főtt tojás fehérjéje. A tyúkhúr, vagy egyéb növény, hát én adtam nekik és láttam ahogy a kicsikbe is beletömték és képesek voltak megemészteni. Hát zöldet inkább akkor adj majd nekik, amikor már nem lesznek annyira átlátszóak és pihésednek.

Nyugi nem lesz gond, a kis papik szépen fognak fejlődni, csak mondom, ne ess abba a hibába, hogy minden tojást fel akarsz neveltetni. Nyugi, ha úgy van akkor a papagájaid egy tojógéppé változnak. Egyébként a tojatást az odu felhelyezésével tudod szabályozni. Ha van odu akkor az ingert vált ki és tojnak folyamatosan, ha nincs odu akkor nem tojnak. Nekem tojtak télen, de tojtak nyáron is.

Sok sikert!

2013. márc. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, hasznos volt, az odú azt hiszem, megfelelő lesz, de a sóderre biztos nem gondoltam volna magamtól!
2013. márc. 15. 15:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. Ez a saját tapasztalatom.
2013. márc. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Sziasztok! Nagyon hasznos volt számomra a válasz, az elöző kérdésre! Most segitséget szeretnék kérni! Van két gönyörű sárga szinű kecskepapi szülő, és 3 hete született 3 baba! Igazából 4 tojásuk volt, de a 4-dik, bezápult, igy azt kidobtuk, A harmadikként született kicsi 1 hétig élt, szegény valószinű beteg lehetett. A gondom a második szülött papival van, szétcsúsztak a lábai, ahogy lehetett olvasni, a kedves válaszoló levelében. Él még, de nagyon levan maradva a fejlődésben, mint a testvérkéje, aki remekül feljődik, egy igazi kis rosszaság,ez a szegény kicsi látom, hogy nem tud járni, bár a jobb lába nincs annyira szétcsúszva, azt tudja használni. A szülők őt is etetgetik, bár nem eleget, ezért én 4 napja, táplálom őt, mesterségesen is, fecskendővel, tápokat turmixolok neki. Volt aki azt mondta, hagyjam meghalni, mert úgyis ez lessz a sorsa, és az etetéssel, csak az életét hosszabitom meg. Nekem viszont nincs szivem éhen halni, és úgy látom, mintha picit erösödött volna, a tollacskái is kezdenek nőni. Bár értek a papikhoz, évek óta voltak papagályaim, de fiókáim nem. Sajnos nem tudtam, hogy sódert is kell tenni a forgács alá, ezért történhetett a kicsi lábaival ez a rendellenesség, de mindig tanul az ember. Van egy lány nimfa papim is, ő külön van tartva, de minden papim szabadon röpködhet reggeltől estig, csak éjszakára zárom be őket, kissé el is vannak kényeztetve, de nem is ez a lényeg, hanem szerintetek, mit tegyek ezzel e beteg kis papival, tényleg hegyjam meghalni, vagy etessem tovább, és ha életben is marad, lesz egy sánta kis madárkám! Válaszokat előre is köszönöm! Kriszti
2014. jún. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!