Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nagy baj, ha a zebrapintyemet...

Nagy baj, ha a zebrapintyemet egyedül tartom?

Figyelt kérdés
és még valami: önitatója van....az önetetőbe megtalálta az eleséget,most ott ül az önitató mellett(lehet hogy hülye kérdés)de tudja,hogy abban víz van?

2013. márc. 22. 20:54
 1/9 Kutyabolond25 ***** válasza:
73%
szerintem rá fog jönni, ha nem akkor tálkába kell vizet tenni, de lehet , hogy egy idő után magányos lesz
2013. márc. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Volt előzőleg is zebrapintyem,7 évig élt,és egyedül volt tartva. Vettünk neki házat is,de ugye a kereskedésbe nem volt ház,így most a rúdon alszik,de előbb-utóbb bele fog menni a házba??

Előző: köszönöm szépen a gyors választ :) remélem annyira nem lesz magányos,vagy ha mégis,akkor muszáj lesz venni neki egy társat..

2013. márc. 22. 21:01
 3/9 anonim válasza:

szerintem jobb lenne a kettes páros. Egyedül nem jó a madárnak.

Igazán nem érthető a kérdésed második fele,

De ha van háza a madárnak úgy is bemegy majd de kell neki idő, hogy megszokja azt.

Vizet ha teszel be neki tálba az jó. vegyél normális csőrös itatót neki.

vizet inkább csak fürdés célra szotam betenni a madárnak.

különösen a zebrapinty imádja a fürdést.

Ja és imádom a trillázásukat. gyönyörű...

2013. márc. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Minden madár társas lény.Tudom,hogy elél egyedül is,de nem jó neki.

Vegyél mellé egy társat.Annyira picik,hogy nem jelent nagy terhet,ha 2 pintyőkéd van.

2013. márc. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
értem :)A mamám is egyedül tartja. Hallottam olyat is,ha egyedül tartom,akkor hamarabb vagy hirtelen elpusztul...igaz ez? vagy csak egy újabb emberi hülyeség?
2013. márc. 22. 21:15
 6/9 A kérdező kommentje:
és még annyi,hogy tojóról van szó.Ha még egy tojót veszek mellé,akkor nem lesz verekedés?
2013. márc. 22. 21:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Az egyik legnagyobb hiba, amit egy pinttyel lehet tenni, az az ha egyedűl tartod.

Mivel ezek a madarak zsákmány állatok, ezért a természetben nagy csapatban élnek, hogy biztonságban legyenek.

De fogságban megelégszenek a két fős "csapattal".

Az se baj, ha két azonos nemü madarat tartasz együtt. Probléma csak akkor van, ha több a hím, mint a tojó és ezért versensenek egymással.

2013. márc. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, és az önitatóban megtalálják a vizet, de az önetetőt felejtsd el. Könnyen elakadnak benne a magok, és így teli etető mellett is éhen tudnak pusztulni a madarak!
2013. márc. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
35%
Nem,nem baj nekem is egyedül van egy éve és semmi baja.. :) És az enyém sem ivott önitatóból és az elejétől fogva tálban van neki a víz!! (de én is szeretnék neki egy párt..://) Úgy jobb neki de nem lesz baja ha nincs vele senki aki madár!!
2013. márc. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!