Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A madárvédő egyesülethez hogy...

A madárvédő egyesülethez hogy fér össze hogy valaki puskával lövöldözi a ragadozó madarakat? (hogy ne vadásszanak a kisebbekre)

Figyelt kérdés
Egyrészt nekem ez sántít, másrészt én is tartok tőle mert össze-vissza lövöldöz. Szerintetek lehetne valamit tenni?
2013. márc. 31. 06:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Vannak madármentő alapítványok, talán azok lépnek, google-ban keress rá.

A galamblövés is belefért a madárvédőknek!

2013. márc. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szarka és a dolmányos varjú,kifejezetten káros a madárvilágra. Lehet azokat ritkítja?
2013. márc. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem ha valaki védi a madarakat akkor nem lövi ki a neki nem tetszőket. Amúgy a vércséket, héjákat lövöldözi, mert a kis énekesmadarakat is megfogják, amiket ő gyűrűzni szokott. 2 évvel ezelőtt ezt nekem mondta.
2013. márc. 31. 08:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Valaminek a védelme (köztük a madárvédelem) sem csak és kizárólag arról szól, hogy minden egyedet szeretünk és végünk. Igenis szükség van néha arra, hogy a túlszaporodott egyedeket ritkítsák, más fajok fennmaradása érdekében. Különben felboríthatják az ökológiai egyensúlyt, és akár egy egész madárfajt ki is pusztíthatnak. Ez tudatos állományritkítás, nem szórakozásból történő öldöklés.

Na persze csak ha tényleg ez okból történik. De ha az ismerősöd nem emiatt lövi őket, akkor vedd úgy, hogy nem szóltam egy szót se!

2013. márc. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pontosan, mint ahogy az előttem szóló írta. Ezeket a madarakat régebben irtottuk mi emberek, csak mostmár nincs rá szükségünk, mert a Tescoban megkapunk minden húst amit akarunk.
2013. márc. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Minthogy védett madarakról van szó amiket lövöldöz és az is amiket gyűrűz, jelen esetben saját szimpátiáján múlik hogy melyiket lövi. Légpuskázást meg a város közepén szerintem nem is engednek.
2013. márc. 31. 15:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Húha...

A ragadozó madarak Magyarországon védettek, és fontos szerepük van. Még hogy lőni kell őket... A fészekrablók (varjak) és ők felelnek azért, hogy az énekesmadarak ne szaporodjanak el. Nem hülyeségből vannak a világon ragadozók....

2016. nov. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!