Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy kezdjek hozzá a papagáj...

Hogy kezdjek hozzá a papagáj idomításához? Mi az első lépés?

Figyelt kérdés
Bíró Bálint oldalán azt olvastam, hogy az idomítás minden problémára megoldás lehet, még a bizalomépítés is oké, de hogy kezdesz hozzá, ha nem mered kiengedni a papagájt, mert nem vagy biztos benne, hogy vissza tudod tenni konfliktusok nélkül a kalitkába?

2013. ápr. 3. 23:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Kalitkában kezded el az idomítást :)


A visszarakás konfliktus nélkül meg... Sokan arra szavaznak, hogy alapból kézre neveljük.


Én botra szoktatom először kalitkán belül és már csak kint kézre. Bottal így visszatudom rakni, és azt vettem észre, hogy eleinte boton nagyobb biztonságban érzi magát akármelyik mint kézen.

2013. ápr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 urkunde ***** válasza:
100%

Ha nem probléma ,hogy kint marad éjszakára vagy akár más napra is akkor engedd ki,majd ha éhes lesz visszamegy ne félj, akkor bezárod.De ne szaladjunk előre, először jöjjön ki.Az első papagájom egy nimfa volt,kiengedtem először kint aludt 3

napig aztán utána,estére mindig bement nem csináltam vele semmit.Utána odaült az íróasztalra mikor tanultam,kis idő múlva a füzet sarkát csipkedte utána a tollat a kezemből.

Aztán a vállamra ült tanulás közben, a fülem csipkedte.

Kereste a társaságom,lassan közeledett hozzám.Pár hét alatt teljesen kezes lett.

2013. ápr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!