Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A galambjaim miert csak...

A galambjaim miert csak nappal ulik a tojast?

Figyelt kérdés
van egy galamb parom ami letojt de egyik este azt lattam hogy a tojo nem uli a tojast csak a him uli nappal miert???

2013. ápr. 4. 21:03
 1/9 urkunde ***** válasza:

Hagyd őket hidd el pontosan tudják mit kell csinálni a tojásaikkal.Te csak türelmesen várj míg eltelik 18 nap

és kikelnek a fiókák.

Azért arra figyelj legyen előttük kaja mindig,mert mondjuk ha reggel etetsz a tojó nem szál le a tojásról,a hím feleszi a kaját.Amikor délbe levált a hím a tojó nem talál kaját.Este meg megint a tojó ül.Tehát a tojó valamikor délben vagy a körül enne.Legyen előtte kaja.

2013. ápr. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen most tomom oket ezerrel vagyis teszek az etetojukbe is es a feszekhez is mert eddig ha kozeledtem mindig leszallt a tojasrol,varta a kaját:)
2013. ápr. 5. 06:34
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálam is legtöbbször a lány ül a tojáson éjszaka és délelőtt. A fiú többnyire délután veszi át a helyét, vagy akkor ha a lány elmegy pottyantani a betanult helyére. Arra az időre a fiú ül a tojásra. Itt van a fiú galambom:

http://www.youtube.com/watch?v=bCVcE5OQASo&list=UUssTTBV2sns..


Igaz, itt mű tojás van alatta, különben minden hónapban kettő fiókával ajándékozna meg. Ezért kell a születés szabályozás.

2013. ápr. 7. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szoktam adni nekik jól megmosott tyúk tojás héjat apróra össze törve. A kislány megeszi amikor tojást nevel magában.
2013. ápr. 7. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nem tudjatok hogy most miert szallt le a a tojasrol?

@napig ulte de utanna abba hagyta miert van ez???

2013. ápr. 7. 10:28
 6/9 A kérdező kommentje:
2 napig*
2013. ápr. 7. 10:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem valami megzavarta, vagy nem érzi biztonságban magát. Általában amikor tojása van akkor mindennél jobban védi és sokkal bátrabban szembe száll bárkivel miatta.


Viszont ha a fészket arrébb tolod vagy nagyon megváltoznak a körülmények, pl átrendezed körülötte a dolgokat, már nem érzi magáénak és nem ül rá tovább.


Nem tetted arrébb véletlenül?

2013. ápr. 8. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nem nem tettem arrebb
2013. ápr. 8. 10:30
 9/9 anonim ***** válasza:

A környezetében nem történt nagyobb változás vagy átrendezés? Azért gondoltam erre is, mert a kislány galambom eddig mindig evett az apróra tört tyúktojás héjból mielőtt tojást rakott, hogy legyen elég mész amikor tojik. Azóta nagyon átrendeztem a helyiséget a környezetében és most ugyanabból az edényből nem akar tojáshéjat csipkedni és lágy, bőrszerű héjjal pottyannak ki a tojások és azonnal szét is szakadnak. Szóval mész hiánya van. A jól megmosott tojás héjában viszont minden benne van, ami oda kell. A tyúkanyó bele tette.


Megpróbálom kínálgatni, de amióta átrendeztem a környékét, azóta nem eszi a mész tartalmú dolgot.

Szóval úgy látom, a környezetében történő változás is nagy hatással van rá.


Egyébként majd bepótolja azt a költést.

Ha van párja és a rendes ciklus szerint havonta párosodik, akkor közel havonta tojik kettő tojást. Ha most bármi is megzavarta (amiről nem tudunk), akkor lehet, hogy az előző tojás időpontjához képest kb. egy hónap múlva amit le rak az már már be jön neki és végig viszi a kikelésig.

2013. ápr. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!