Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madár volt ez?

Milyen madár volt ez?

Figyelt kérdés

Előbb repült el felettünk egy madár pár, a másik aztán visszajött és elkezdett keringeni...


hirtelen ránézésre nagyon hasonlított a varjúra feje, csőre, stb ám 4-5-ször nagyobb volt. a színe nagyon sötét, úgy tünt fekete, a szárny alja egyszinű

a Levegőben a melegáramlás segitségével körözett, de nagyon gyorsan is tudott csapkodni..


a hangja a varjúéhoz hasonló rekkettes, de mélyebb és koh-koh-koh vagy ko-kot-kot-hoz hasonlo hangot adott


a környéken soha de soha nem láttam még ilyen madarat, kizártnak tartom hogy a majális alkalmával valami solymász madara lenne..


2013. máj. 1. 12:27
 1/2 anonim ***** válasza:

szia!


Valószínűleg parlagi sas vagy fekete sas lehetett. Mindkettő előfordul Magyarországon.


ez egy parlagi sas röpképe: [link]

2013. máj. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

szia!


köszönöm a választ, egy vdeoban megtlaáltam a hangot, csak pont annál a madárnál nem irták ki hogy micsoda


http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=dN1..


a kép alapján valahogy nem tudom beazonosítani mert ami videoban van kép az nem hasonlit egy képen lévőre se amit én néztem...


vén is arra gyanakszom hogy parlagi sas mert ezt irták róla:

és a Dunántúli-középhegység legkeletibb, Dunához közel eső részén fészkel.


csak fura, mert hozzánk nincs annyira közel a Duna (bő 10km) ráadásul ez a "pár" bent volt a város felett olyan helyen ahol nincs a közelben szántóföld... az egyik az elrepült felettünk, a utána jött egy másik, és az egyik vissza fordult körözött a házak felett, majd távolabb repült... több tíz éve itt lakok és sose láttam őket... főleg nem ennyire közel

2013. máj. 1. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!