Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy fészekből kiesett kis...

Egy fészekből kiesett kis verebet hogyan tápláljak?

Figyelt kérdés
Nagyon apró magocskákat, és kis vízben puhított rákokat adunk neki (Olyat amivel a teknősöket is etetik) de nem tudjuk valójában mit kellene adni neki. Kérlek titeket ne találgassatok, olyanok válaszoljanak akik tényleg tudják mi a megfelelő táplálék! Köszönöm !

2013. máj. 5. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Régen mi is neveltünk fészekből kiesett kis verebet. Akkor a családból mindenki légycsapóval hajkurászta a bogarakat, azt adtuk neki csipesszel a csőrébe. Nagyon nehéz madárfiókát nevelni, sajnos a mi verebünk is elpusztult.
2013. máj. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Adhatsz neki reszelt főtt tojást is.

Szíves csipegetik a vékony szeletre szelt almát is.

2013. máj. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jézusom, ne adj neki még bogarakat, se magot! Nem tudhatod, a veréb mit fog össze a fiókáinak, lehet, hogy pont valami rossz bogarat adsz neki...


Főtt tojást (tudom, furcsa) pépesíts neki, keverj hozzá nagyon kevés zúzott háztartási kekszet és langyos vízzel higítsd fel annyira (nem kell sok!), hogy pipettával föl tudd szívni a trutyit. Várj pár percet, amíg megdagad (amíg a keksz megszívja magát). Na ezt szépen adagold neki.


Én rigót és cinkét is felneveltem már így, egészséges szép madarak lettek! (Sőt, az egyiket még repülni is én tanítottam :D )


Állatkertben egyszer azt is mondták nekem, hogy szőlőcukros vizet is lehet adni a fiókáknak, na azt nem próbáltam...

2013. máj. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!