Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meddig él egy liba?

Meddig él egy liba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 libám van az egyik gúnár a másik tojó,kapnak zoldet megfeleloen vannak gondozva és sokat futkosnak is.Betegséguk eddig nem volt.Meddig élnek az ilyen korulmények kozot tartott libák?(Remélem sokáig)


2013. máj. 6. 07:44
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Amíg le nem vágják.
2013. máj. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Akár 20 év feletti kort is megérhetnek.
2013. máj. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%

De minek tartogatnád hosszú évekig?

Egy-két éves koráig élvezhető a húsuk, a liba-kacsa tojás felhasználhatósága igen korlátozott, akkor miért akarsz állandóan ürülékkel telefröcskölt udvaron slalomozni?

Jobban mutatnak azok piros-ropogósan az asztal közepén!

2013. máj. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Sokan tartanak kert díszeként vagy fűnyíróként libát. Nagyon hozzá nőhet az emberhez. Nekem ugyan vágnivaló baromfijaim vannak, de még így is, az az egy év amíg velem vannak, úgy hozzám nőnek.
2013. máj. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Akkor megnyugodtam!

Azt hittem őszintén, hogy 15-20 évig akarod őket tartogatni, mint a kutyát-macskát szokták. Persze, bármilyen baromfi, egy kedvenc kakas, akármi tud kedvenc lenni. Viszont annál nehezebb lesz megválni tőle, ha eljön az ideje.

(Nekem vörös-kakas kedvencem volt, amelyik felrepült és kiszedte a kezemből a zsíros-kenyeret, meg a szőlőt. Más kaja nem kellett neki azok közül, amiket én ettem, csak ezeket lopte el tőlem) :))))

2013. máj. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
4 éves lehettem, amikor apám haza hozott 12 kis libát. Sokat töltöttem velük, de az egyiknek megsérült a lába. Míg a többi el érte a vágó súlyt nyisssz :S De a libuska akit Zsuzsinak neveztem el, mindig utánam jött kicsit sántítva ;-; De aztán felgyógyult, apám hozott mellé gúnárokat. Ez kb. volt úgy 12 éves koromig. Szóval 8 évig élt a libuskám, aztán egy napon jövök haza a suliból elém jött a liba, aztán eldőlt...meghalt :'((( Sírtam is utána T_T Szegénykém....
2013. máj. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jajj de jó most megnyugodtam.SOHA NEM FOGOM OKET LEVÁGNI!!!!!

Ok nekem olyanok mint másnak a kutya meg a macska.Koszonom a válaszokat nagyon megnyugodtam hogy sokáig velem lesznek.

Koszonom.

2013. máj. 7. 15:34
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Ha így döntöttél, hát legyen! Szíved joga!!!

De akkor légyszi' piros-kék masnit kötni a nyakukba, és ugyanúgy naponta elvinni őket "futtatni", mint más a kutyát-macskát.

Nekik is szükségük van, lesz, a napi rendszeres sétára foglalkozásra, játékra, stb. stb. :))))))

2013. máj. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Élt a környéken egy idősebb asszony, volt egy libája. És ez a liba mindenhová elkísérte, repült a járda felett utána! Az egész környék hűséges kutyának nevezte, teljesen olyan volt. 18 évesen pusztult el.
2013. máj. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!