Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit kell tudni a galambdúcról?

Mit kell tudni a galambdúcról?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm ad nekem egy galambot és szeretnék neki csinálni egyet. Mit kell róla tudni, hova kell tenni és mit eszik a galamb?

2013. máj. 6. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Nos, 1 galambbal nem sokat érsz, a galamb társas lény, minimum 1 pár (hím+tojó)szükséges ahhoz, hogy érjek valamit az erőfeszítéseid.

Milyen fajta galambról lenne szó, és mennyi idős? Így elég nehéz megmondani, hogy mi kell neki... Sok fajtának sajátos szükségletei vannak (pl. postagalamb elhelyezése)

Emellett az is kérdéses, hogy meg tudod-e oldani, hogy a galambok nappal kiüljenek a tetőre, és onnan az udvarra-kertbe leszálljanak szedegetni, akár a veteményt is, ha van. Ha ezeket leírod, könnyen segíthetek.

Ha szabolcsi vagy, én is adhatok neked galambot, ha nem akarsz 1 darabbal küszködni.

2013. máj. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
fiatal galamb, nem rég nőtt fel, a fajtáját nem tudom de barna fehér (azt hiszem olyat ad mert tenyészt postagalambot is) A tetőre ki tudna ülni de tenyészteni nem akarom őket.
2013. máj. 7. 15:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Három napos korától nevelek egy galambot.

Hatalmas műanyag fakon volt a pótmama, tele 40 fok körüli vízzel és letakarva ronggyal. Mellé a kis kopasz galamb és rá még egy rongy. A vizet az éjszaka folyamán egyszer cseréltem, hogy legyen meleg a kis csibének. Etetni csak kisebb búza szemekkel tudtam eleinte. Vizet az ujjamról cseppentettem a csőrébe.


Ez 2008 szeptember elején volt.

Azóta már jókora egészséges és nagyon ragaszkodó madaram van, kettő is, ugyanis olyan 2-3 hónapos korában egy lány galambbal állított be. Az a vadon nőtt galamb is gyorsan megszokta a bent létet. Csak a szobatisztaságot kellett megtanítani neki. Eleinte mindenhova pottyantott. Mutattam hova lehet. Amikor nem oda tette, akkor kitettem az ablakon kívülre és egy-két órán keresztül nem engedtem vissza a szobába. Most amikor kell neki menni, akkor kirepül a szék alól a fészekből és felszáll oda ahova a papírt oda készítem erre a célra. Elintézi a dolgát és megy vissza a fészekbe.


A saját nevelt galambom még jobban elvéti, mint a kislány. Úgy látszik, nagyon jól érzi magát itt bent, mert azért, hogy maradhasson, még a szobatisztaságot is vállalta.


Mit esznek..

Búza, árpa, apró köles. A tisztított napraforgómagot imádja. Igaz, hogy sózott, de már évek óta azt eszi zacskószámra és semmi baja nincs tőle. Most szeptemberben lesz 5 éves. Viszont arra vigyázni kell, hogy a toll allergiát okozhat a tüdőben. Olyasmi mint a macskaszőr allergia csak a légutakban. Amikor száll a pihe töredék, akkor érdemes porvédő maszkot felvenni.


Itt egy videó, ahol a fiú galambom nagyon harciasan védi a fészkét még tőlem is.


Egyébként háziállatként, macska helyett tartom.

Sokszor becsukja a szemét és imádja amikor a nyaka körül simogatom a tollát. Olyankor el tud aludni tőle.


A következő videón viszont el akar zavarni a fészkétől:

http://www.youtube.com/watch?v=bCVcE5OQASo&list=UUssTTBV2sns..


Egyébként teljesen szabadon jár amerre csak akar.

Kimegy az ablakon és amikor kihajolok és meglát, akkor oda jön és a hátamra száll és boldogan turbékolja a fülembe forgolódva amit tanítottam neki turbékolásképpen, "gyönyörű gyönyörű". A videón is hallatszik, amikor kizavar engem és megy vissza a helyére. :)


A fogamzásgátlást kettő műanyag húsvéti hímestojással oldottam meg. A műanyag tojást üresen kidobja a fészekből, de ha feltöltöm vízzel és leragasztom a nyílást, akkor elfogadja és három hétig ülnek rajta felváltva. Különben havi kettő kisgalamb születne.


A lány félősebb. Az kicsit idősebb korában került ide. Soha nem lesz annyira szelíd, mint amelyik itt született nálam, amit egészen kicsi korától én neveltem magamhoz.

Ez a nevelt galambocska teljesen megbízik bennem. Mindenben a kedvében járok, azért ilyen.

Hatalmas szeretetet nagyon meghálálja.

Nagyon okosak a galambok.

2013. máj. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az igen :) Biztos tök jó :) Amúgy egy 25x28x25-ös házikó elég lenne neki? Nem lakna bent hanem a terasz tetején mert ott be lehet tenni, van párkány és nem tudja elkapni semmi :D Inkább attól félek h levadásszák macskák vagy a kutyám :/
2013. máj. 7. 20:03
 5/7 urkunde ***** válasza:

A galamb nem tartható a fent említett dobozban.Nézz dúcot a youtube-on:pigeon loft címszó alatt.Egy darabot nem tudsz tartani, párt fog keresni magának.A galamb természeténél fogva nem tartható egyedűl,többedmagával érzi magát biztonságban a ragadozóktól.Éjszakára pedig zárni kell a dúcot,a menyét és egyéb ragadozók miatt.Az a legegyszerűbb

ha keresel galambtartókat és megnézed hogyan tartják.Én Miskolci vagyok.

2013. máj. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én is eztmondtam neki. Jövő tavasszal el fog tőled menni, ha egyedül van, keres magának egy párt,. és letelepszikvalahol. Nem érdemes 1 db galambbal foglalkozni, kár a gőzért.
2013. máj. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még amit a galambomnál tapasztaltam..


Korábban az erkélyen voltak galambok és mindegyik elrepült amikor másfél-két hónapos elmúlt. Volt egy nagyon aranyos kislány (erre utólag jöttem rá, hogy lány amikor láttam a testesebb párjával). Imádtuk egymást. Az a galamb valójában kint született és lakott az erkélyen és időnként bejött hozzám. Lehevert mellém és odasimult egészen az oldalamhoz. Közben finoman csipkedte a karórám szíját és a ruhám mintáit, olyan játékosan.

Teljesen elfeküdt mellettem és úgy pihent.


Aztán egyszer kint repdesett egy másik galambbal és meg akartam érinteni, ahogy szoktam. Furcsa volt mert húzódott tőlem. A frissen szerzett párja (egy idegen galamb) félősen távolodott tőlem. Ekkor megálltam és néztem, hogy mit csinálnak. Az én kislány galambom nagyon nézett rám, hosszasan, szinte szugerált. Rezzenéstelenül nézett a szemembe talán fél percig, talán egy percig álltunk ott és néztük egymást, közben beszéltem hozzá.


Már rájöttem, akkor búcsúzott. Aztán a párja elröppent és a kislány azonnal, gondolkodás nélkül utána vetette magát. Akkor láttam utoljára. Biztosan fészket raktak valahol, ahova a fiú vitte.


Az a galamb amelyikről írtam, hogy kicsi korától galamb szülő nélkül etettem és melengettem, aki a videón van, a "gyönyörű" az fiú galamb. Amikor elérte az elszakadás időszakát, akkor ő is kezdett leválni rólam. Akkor hideg november volt. Kimentem az erkélyre (a vállamon) vele. Ő a korlátra ugrott. Akkor megpróbáltam közeledni hozzá. nem hagyta. Távolodott és végül elrepült és nem jött hozzám. Legalább három napig nem láttam, csak eleinte futólag de mindig elment előlem. Utána, nap mint nap kimentem és próbáltam keresni. Vittem magammal magot is, hátha éhezik odakint. (ha csak úgy kiteszek magokat, akkor oda gyűlt volna vagy húsz galamb és mind felfalják a magot).


Végül kimentem a harmadik vagy negyedik napon és megjelent a galambom. Meglátott és rohant be a lakásba a nyitott ajtón keresztül. Azóta már megint itt érzi magát otthon végleg. Szinte mintha mondta volna, "Kint hideg van éhes vagyok, ezért jöttem vissza" :)


Nem sokkal ezután kint fogott egy lányt magának és egy ideig ott a mínusz 8 fokban bújtak egymáshoz egy kint épített fészekben. Megsajnáltam a párját és este sötétben behoztam a szobába. Azóta kitenni sem lehetne. Viszont azzal bármire rávahatő, hogy itt maradhasson a lány. Már nem is lenne szívem kitenni, mert az enyémnek (a 'nevelt galamb fiamnak') szüksége van rá. és neki mindent megadok amit kíván.

2013. máj. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!