Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Elütöttem egy jó nagy madarat...

Elütöttem egy jó nagy madarat körülbelül egy órája. Túlélhette? Milyen madár lehetett?

Figyelt kérdés
Hatalmasat csattant a szélvédőn, de az autón sérülést, madárvért nem találtam. Jó nagy madár lehetett, az út melletti gazból szállt fel, mikor 80-al belementem.
2013. máj. 7. 23:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Fácán? Kétlem, hogy túlélte.
2013. máj. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elképzelhető, hogy az volt. Nagyon remélem valami védett madár pl. sas volt.
2013. máj. 8. 00:09
 3/10 A kérdező kommentje:
* nem valami
2013. máj. 8. 00:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem hinném, azok nem szoktak este út mellett röpdösni. :)
2013. máj. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fácánkakas. Azok szoktak ilyen hirtelen felszállni.
2013. máj. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
Bármi is volt, nagy szerencse ha túlélte. Jellemző ugyan a fácánra a kirepülés, de szerintem egy ekkora madár, 80Km-es sebességnél kárt tett volna az autóban is, bár ezek a mai erős szélvédők kibírhatják. Régen amikor ütköztem egyel, a fél elejét levitte a trabantnak.:D Én is kb ennyivel mentem.
2013. máj. 8. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Rókavacsora lett belőle. Sajnos..

80 km\h nagyon sok! Nekik más a csontozatunk belső felépítésük, könnyen kilyukadnak a légzsákok. Ez van ne hibáztasd magad!

2013. máj. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jah, valószínűleg fácán lehetett. Nem ritka eset, igazából elkerülni sem lehetett volna. Mondjuk mikor egyszer régen nagyapám ütött el egyet ő haza vitte és lett belőle leves.

Nem védett egyébként.

2013. máj. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem, az autó nem sérült ma reggel is ellenőriztem. Pont egy lejtőn lefele haladtam, mikor ez a fácán elém repült így a 80 km/h biztosan megvolt az ütközésnél.:S


Legalább a rókáknak örömet okoztam.

2013. máj. 8. 11:00
 10/10 anonim ***** válasza:
:)))
2013. máj. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!