Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi a legjobb megoldás a két...

Mi a legjobb megoldás a két papagájjal szemben?

Figyelt kérdés
Nos van két hullámos papagájom, egy kék és egy sárga. A kék elkezdte bántani a sárgát, folyton megverte, a sárga egész nap eszik és foyton álmos, ezért külön raktam őket, most a kék csak gubbaszt egésznap a sárga ugyanolyan, mint ezelőtt. a kérdésem, hogy a sárga miért álmos és miért ennyire falánk? Érdemes lenne mindkettőnek egy-egy új társat vennem?
2010. jan. 16. 17:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azt, hogy a sárga miért álmos és falánk azt nem tudom, lehet jó lenne megnézetni egy állatorvossal.

Lehet a kaján vesztek össze, mivel, hogy a sárga sokat eszik. Vidd el állatorvoshoz és akkor, megtudod mi a baja ,ha egyáltalán van valami baja(a sárgának). Ha kiderült és meggyógyult akkor talán nem fog ennyit enni és nem vesznek össze. Viszont lehet semmi baja, csak ilyen kis álmos fajta. Akkor viszont jó ötlet új társakat venni mindkettőjüknek.

2010. jan. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az állatorvost egyből verd ki a fejedből! Az nem fogja tudni megmondani, hogy mi a baja!


Egy szerű a válasz! Nem szimpatizálnak a papagájok! Máshol is írtam már, hogy van ilyen! Sajnos a hullámosok eléggé hiperaktívak és vérengző fajták, így komolyabb sérülést is ejthetnek a másikon!


A sárga papagájodnak semmi baja. Normális, hogy annyit eszik! És szerintem nem álmos, csak úgy ül az ágon és neked tűnik álmosnak!


Megkérdezhetem, hogy mennyi idősek, milyen neműek, mekkora kalitban vannak?

2010. jan. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az,hogy egész nap álmos, tény, mert lecsukja a szemét és aludni készül, csak a kék mindig megveri, ezért kimerült gondolom, de már külön tettem őket.

egy évesek sincsenek még, egy fiú és egy lány és nem ismerem a kalitka méreteket, de elég nagynak ítélem meg.

2010. jan. 16. 22:24
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Akkor ha a kezedbe veszel egy centit meg tudod mérni, de mivel még erre sem méltatod a madaraidat, hogy mekkora kalitkában vannak úgy látom nem is érdemes tanácsot sem adni, hisz úgyse fogadod meg!


És attól még, hogy becsukja a szemét nem álmos! Minden madár ezt csinálja, ha pihen.

2010. jan. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Szerintem, abból ítélve ahogy a kérdező elmondta nekem is álmosnak tűnik a madár. Nekem is volt papagájom azok soha nem voltak álmosak, mindig élénkek voltak, este aludtak és nem veszekedtek. Lehet, hogy tényleg nem fogja tudni megmondani az állatorvos, hogy mi baja a sárgának, de azért egy próbát megér.

Én sem tudtam soha a papagájaim kalitkájának méretét. Azt láttam a kalitkán, hogy jó lesz nekik, szóval nem kellett megmérnem. Ha egy madár folyton becsukja a szemét az igenis álmos. Lehet, hogy csak azért, mert este nem hagyta aludni a kék. Ha így van akkor mostmár nem kéne álmosnak lennie, mert ugye nincs már vele a kék. Nézd meg, hogy javul-e a helyzet így, hogy szét választottad őket, ha nem akkor tényleg vidd el a sárgát állatorvoshoz.

2010. jan. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Jó, jó, de azért ez durva, hogy ránézel egy kalitkára és úgy ítéled meg, hogy jó!


Egy madárnak tudni illik a minimális igényeit, ha már meg akarjuk venni. A hullámosoknak nagyon kis kalitkákat szoktak venni, amiben akkor érzi jól magát, ha naponta több órára ki van engedve!


A minimális méret, amiben huzamosabb ideig lehetnek, az 50X50X50 cm-es! ebben egy tenyészpár elfér egész nyáron és vígan költenek is!


Ami ennél kisebb az már kínzás számukra, mivel nem tudnak eléggé mozogni!

2010. jan. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1. válaszoló:

Azért ebben igazad van. Viszont azt mondta a kérdező, hogy szerinte nagy.

2010. jan. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Annyira utálom,hogy feltesz bárki egy kérdés és fixen válaszol valaki valami olyasmit,hogy állatkínzás. Meg,hogy nem méltatom annyira....blabla. Azért van két madaram, mert kedvelem az állatokat, ha kínozni akarnék valakit akkor nem egy hullámos papagájjal kezdeném ba.....

NAGY a kalitka, ergo nem kicsi, ez nem tudom érthető vajon a grínpiszes agyatoknak ?!!!

VÁLASZOKAT vártam nem pedig spontán megmondóembereket.

2010. jan. 21. 14:02
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért vannak olyanok akik értelmes választ adtak.
2010. jan. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Na ide figyelj kicsi rigó!


Nem azt írtam, hogy TE kínzod az állatokat, úgyhogy állítsd le magad, de nagyon gyorsan! Csak elmondtam, hogy mik a kritériumok!


Olvasd el még egyszer, majd még egyszer és még 100-szor a válaszomat és talán megérted, hogy mit írtam!


Nyugi! Én is utálom, ha állatkínzásról beszél valaki, ha például arról írok, hogy selejtezem a madarakat!

Amit én írtam az nem ugyanaz! állítottam, hogy kínzod őket????

Kétlem! Akkor mire van ez a fölháborodás? hagy kérdezzem már meg?


Normális választ adtam! Megkérdeztem, hogy mekkora a kalitka, mert olyan nincs,hogy ránézek és nagynak tűnik!

Nekem a nagy kalit egy hullámosnak 1mX1mX1m-es kalitka!


Az összes többi kisebb és kicsi! a minimális igényeknek megfelelően!


Ha nincs elég logikád ahhoz, hogy megmérd, hogy hány centi a kalit, akkor ne írogass olyat, hogy elég nagy!


Lehet, hogy neked a nagy az a madárnak épphogy elég, szóval ebből indulj ki! Majd úgy válaszolj baromságokat!

2010. jan. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!