Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfa papgájomnak Annyira...

Zoltán3420 kérdése:

A nimfa papgájomnak Annyira megnőtt a csőre hogy már egészen a nyakánál járt. Ezért lecsippantottam egy nagyon aprónyit a végéből. Egy kis csepp vér jött de elállt, most pedig nem nagyon eszi a magokat. Nem lesz semmi baja?

Figyelt kérdés

#nimfapapagáj #nagyra megnőtt csőr
2013. máj. 12. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Atya ég! Állatorvos!
2013. máj. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De lehet valami baja?
2013. máj. 12. 18:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Hm. Nem csippantani szoktuk a végét, hanem vágni a két szélénél elkezdve, haladva felfele, ameddig vissza nem vágtuk optimális méretre. Majd lehet reszelni neki egy kicsit. Mivel ott nem futnak vér erek, így nem szabad neki véreznie. Valami más lehet ott a baj.
2013. máj. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De a vérzés csak egy apró cseppnyi volt. És mostmár nem is vérzik! de nem vágtam olyan sokat! csak éppen a végéből!

Reszeljem meg vagy hagyjam?

2013. máj. 12. 18:43
 5/5 anonim válasza:
Szia! Az én nimfapapagájomnak ugyanez a baja és állatorvossal vágattam le a túlnövést,mert nem mertem hozzányúlni,de még neki is könyörögtem,hogy óvatosan bánjon vele,ugyanis az én madaram 26 éves. Az első nyisszantás februárban volt,azóta harmadik alkalommal kellene vinnem levágatni a csőrét,mert folyamatosan megnő neki.Állítólag májbetegség,pajzsmirigy bajok,rühatka,elhízás...stb miatt nőhet meg a csőre. De az ember derítse ki,hogy ezek közül mi a baja...
2013. máj. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!