Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Párom éjszakára jár dolgozni....

Bogyó84 kérdése:

Párom éjszakára jár dolgozni. Már második éjszaka leül elé egy bagoly és forditgatja mindkét irányba a fejét. Mit jelenthet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 3. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit.
2009. okt. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

De. A népi hiedelem szerint halálhozó a bagoly. Azonban ennek a "legendának" az alapja az, hogy aki "halálán volt", amellett virrasztottak méghozzá lámpa/gyertyafénynél. Márpedig a bagoly is olyan, hogy "kíváncsi a fényforrásra", ezért mondták, hogy ahova a bagoly odaszállt, ott hamarosan meghal valaki. Mert régebben nem volt divat az éjszakai lámpaoltás, az egész éjszakán át történő virrasztás, csak ha tényleg halálán volt valaki.

A "modern korban" viszont - mint írtad is, már ezer más oka lehet a fénynek. Mint pl. esetedben a férjed dolgozik. Ezáltal kelt "fényt". Amelyre kíváncsi a madár.

2009. okt. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Ha babonás vagy jelenthet ha nem az akkor semmi. Ha babonás avgy akkor halált jelenthet. Mondok egy pl.: nagymamám és sogornöje a temetöben voltak és amikor egy sirhoz mentek virágot tenni akkor a fán megszolalt a bagoly. Egymásra néztek és megijedtek. Másnap kapták a hirt hogy a sogoruk meghalt. De ez nem feltétlen jelntheti azt hogy nálatok is ez lesz.
2009. okt. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

az előttem szólónak gratulálok, nagyon szép választ adott, ha etológus lennnék ötöst adnék neki :)

és igen, mielőtt belefeledkeznétek a fantziálásba, gondoljátok végig logikusan.

2009. okt. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
utolsó vagyok, mivel egyidőben írtuk az igaz előttem szólóval a választ, ezért módosítok: az előző előttire gondoltam.
2009. okt. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
jolvan xD rémiszd már halálra szerencsétlent..
2009. okt. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
22%
A bagoly nem halálhozó, összetéveszted a kuvikkal. Az utcánkban egy egész bagolycsalád telelt ki az udvaron lévő fenyőfán, mégsem halt meg senki. A kuvik viszont ahol megszólal ott biztos meghal valaki. Nem régen történt kb. két hónapja az egyik öregasszony kertjében szólt éjszaka, egy hét sem telt el meghalt. Mivel falusi vagyok ez nem is az első ilyen megfigyelésem.
2009. okt. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Már 3 napja nem volt nála a bagoly.Kezdek megnyugodni.
2009. okt. 8. 12:16
 9/11 anonim válasza:
73%
Az is lehet hogy hazudik ! és egy vadasparkban dolgozik...
2009. okt. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát utolsó hozzászóló nagyon poénos voltál:)
2009. okt. 10. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!