Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Soká fognak megszelídülni?

Soká fognak megszelídülni?

Figyelt kérdés
3 éves hullámosaim vannak.Fél éve szelídítem már őket.Esznek kézből szinte mindent, ha berakom hozzájuk a kezem nem mennek el, nem repdesnek, egy párszor már ráálltak az ujjamra.Láttok még benne lehetőséget hogy szelídek lesznek vagy semmi esélyem? az lenne a célom hogy ráálljanak az ujjamra, és ha röptetés van akkor egyből betudjam őket rakni a kalitba.Üljenek a vállamon, stb. Lehetséges ez? Már kezdem feladni :((

2013. máj. 21. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, semmi esetre se add fel! Szerinted a cirkuszban az oroszlánokat is 3-4 hét alatt szelídítik be??? Ehez türelmesnek kell lenned, tanítsd őket, és ha valamit jól csinálnak, adj nekik valami jutalomfalatot, ha egyből nem is, de hamar megtanulják mit kell!!

Lehet csak több idő kell nekik, adj még egy esélyt nekik!!

Nekem ez mindig beválik!!! :D

2013. máj. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kezdem reménytelennek érezni a dolgot, mert mindenkinek olyan gyorsan megszelídült a papagája.De nem fogom feladni! most még nem :)
2013. máj. 21. 17:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálam is ez a helyzet. Kb 4-5 hónapja van meg a 2 hullámosom,de nemigazán szelídülnek. Én is sokszor csalódott vagyok amikor arra gondolok,de ennek meg annak 2 nap meg 1 hét volt.... De nem adom fel. Hiszek benne hogy sikerül,és abban is,hogy ráfognak jönni egyszer arra,hogy én vagyok a gazdi,aki mindent megtesz értük és megad nekik,és nem fognak félni tőlem.Idő kell nekik. Persze benne van a pakliban hogy vadak maradnak,de én akkor is mindig imádni fogom őket,a két kis szemem fényét,akármilyen rosszcsontok. :) Nem szabad feladni. ^^ Sok-sok türelem kell,tudom,de egyszer biztosan sikerül.
2013. máj. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Pont itt gyik-en is olvastam egy sztorit,leírom.


Valakinek volt egy nimfája.Fél évig szelidítgette,és kb addig jutott mint te,de a kezétől még mindig tartott. Aztán vél év után,szokásosan ki volt engedve a nimfapapagáj,az illető éppen evett/olvasott,és mindenféle előjel nélkül odament a papagáj a kezéhez,és odanyomta a fejét,hogy vakargassa a nyakát. Azóta nem tudja levakarni magáról. =)

2013. máj. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó :)) én is ugyanúgy fogom őket szeretni, csak rengeteg energiát és időt fordítok rájuk egy nap..de ha ennek ez az ára akkor megérii :p
2013. máj. 22. 15:07
 6/8 anonim válasza:
Természetes hogy ilyen sokáig szelidülnek, ugyanis a párban tartott egyedeknek nagyon hosszú idő kell! Légy türelmes, rakd be a kezed, etesd, késöbb egy bottra ültesd és tedd ki a kalitka tetejére, majd megtürnek hidd el! :) Azért sok sikert, nem könnyű!
2013. máj. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az ujjamra már néha ráállnak, de kétszer megpróbáltam botot betenni hozzájuk, és össze vissza repdestek.Féltek tőle, ezért ezt inkább hanyagoltam..De az igaz, hogyha minél többet vannak kiengedve és még nem szelídek, akkor hamarabb hozzám szoknak? És ha ki is vannak engedve akkor én addig mit csináljak? Ti mit szoktatok? Mert én akkor mindig azon aggódok, hogy mi van akkor ha nem mennek maguktól vissza a kalitkába.. ://
2013. máj. 27. 19:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekünk az vált be: csali kell, hogy hazamenjenek. Desszert pl fürtös köles, valami zöld, amit nagyon szeretnek, akkor haza fognak találni.

Viszont nem buták! Ha rájönnek, hogy ha bemennek önként és akkor te rájukzárod az ajtót, akkor nem fognak bemenni, mert féltik a szabadságukat, nekünk a régiek ilyenek voltak. Amikor közelítettem, visszavadultak: mindig nyitva volt a kalit ajtaja, ki-be járkálhattak, ahogy akartak,de ha megjelentem, kirepültek, mint a verebek szerteszét szálltak, mert nem akarták, hogy rájuk zárjam az ajtót.

Érd el, hogy megkedveljenek. Tanulják meg, hogy a kéz nem veszélyes rájuk nézve. Ezt ki kell tapasztalniuk.

De miért erőlteted azt, hogy ráálljanak az ujjadra, ha ők még nem akarják?.... Idővel nem kell majd őket rávenni, maguktól is mennek majd:)

Ha nem, akkor ők ilyenek. Nekem volt egy kis rettegősöm, a hatodik évnél jött rá, hogy nem kell rettegni a kéztől.:)

2013. máj. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!